20.05.2020, autor: Miloslav Marek, kategorie: Duchovní

Svatodušní novéna

se sv. Janem Pavlem II.

Svatodušní novéna

Novénou, kterou se začínáme modlit v pátek po slavnosti Nanebevstoupení Páně, si chceme uvědomit, čím jsme se, skrze Ježíše a Ducha Svatého, stali. Chceme sobě i světu vyprosit milost prožívání tohoto obdarování.
Ježíšovo výkupné dílo se uskutečňuje na kříži a ve zmrtvýchvstání. Předtím po tři léta chodil Ježíš po této zemi, učil lidi životu Božího království, dával jim poznat a zakusit Ducha jeho království. Po svém zmrtvýchvstání říká apoštolům: „Přijměte Ducha Svatého!“ (Jan) Dnes se obrací na každého z nás        a říká: „Přijměte Ducha Svatého a buďte silní ve víře.

Novénou, kterou se začínáme modlit po slavnosti Nanebevstoupení Páně, si chceme uvědomit, čím jsme se, skrze Ježíše a Ducha Svatého, stali. Chceme sobě i světu vyprosit milost prožívání tohoto obdarování.

Ke stažení: Svatodušní novéna se sv. Janem Pavlem II., 416 kB