01.09.2022, autor: Miloslav Marek, kategorie: Obecné

Patrimonium pro futuro

Děkanský kostel Všech svatých v Litoměřicích představuje jednu z dominant jádra města. Původní chrám byl barokně přestavěn počátkem 18. století Octaviem Broggiem. V kostele je zachováno středověké zdivo starší stavby, která kostelu předcházela. Během obnovy střešního pláště byly v roce 2021 objeveny neočekávané středověké nástěnné figurální malby.

Děkanský kostel byl nominován na cenu Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro za Objev maleb v kostele Všech Svatých v Litoměřicích.

Kromě udělení cen odbornou porotou v základních kategoriích, rozhoduje i široká veřejnost o jedné z cen - Památky děkujíprostřednictvím hlasování na webu NPÚ. Hlasování probíhá až do 30. září.

Budeme rádi, pokud svým hlasem podpoříte ocenění našeho kostela.

Ke stažení: nastenna-malba-2022-1.jpeg, 173 kB