12.03.2020, autor: Miloslav Marek, kategorie: Obecné

Konání bohoslužeb během vyhlášeného nouzového stavu

v Římskokatolické farnosti - děkanství U všech svatých

Moji milí farníci,

obracím se na vás s prosbou v mimořádné situaci - vyhlášení stavu nouze.  Abychom dodrželi všechna nařízení Vlády ČR, ČBK a otce biskupa Jana, která mají chránit zdraví nás všech, je nutné:

1. Křížová cesta v pátek 13. března bude od 17.30 hodin probíhat souběžně v děkanském kostele Všech svatých a v kostele svatého Jakuba, aby počet věřících v každém kostele nepřekročil 30 osob. V děkanském kostele pak bude následovat mše svatá.

2. Duchovní obnova, plánovaná na sobotu 14. března 2020, se konat nebude.

3. V sobotu bude mše svatá s nedělní platností v kostele svatého Vojtěcha jako obvykle v 18.00 hodin.

4. Až do odvolání se nekonají mše svaté v domovech pro seniory - v Domově sv. Zdislavy a na Dómském pahorku.

5. V Hospici sv. Štěpána je zákaz návštěv mimo nejbližší příbuzné pacientů. Bohoslužby budou slouženy pouze pro pacienty, jejich příbuzné a zaměstnance.

6. Zkoušky chrámového sboru jsou do odvolání zrušeny.

7. Opatření v kostele Všech svatých:

- max. počet osob v kostele na bohoslužbě = 30

- v kropenkách nebude svěcená voda

- pozdravení pokoje při mši sv. nebude

- svaté přijímání doporučeno podávat na ruku

8. Mše sv. v neděli 15. března 2020 se budou konat v kostele Všech svatých v 9.00 hod., 10.15 hod. a v 18.00 hod., v kostele smí být max. 30 lidí.

V kostele sv. Jakuba bude latinská mše sv. v 16.00 hod. podle misálu z roku 1962.

Biskupové udělili věřícím  dispens od nedělní povinnosti účastnit se  mše sv. K poslechu bohoslužeb lze využít Radia Proglas nebo televize Noe.

Těm, kteří mají možnost dopravit se do kostelů v okolních vesnicích, doporučuji:

9.00 hod.  Terezín,  15.00 hod. Počaply a Velké Žernoseky (tam bývá jen několik lidí).

Dne 12.3.2020                                                    S přáním Boží ochrany P. Józef.