Hlavní menu:

Bookmark and Share
26.03.2022, autor: Miloslav Marek, kategorie: Duchovní

Zasvěcení Ukrajiny a Ruska Neposkvrněnému Srdci Panny Marie

Na závěr mše svaté za slavnosti Zvěstování Páně 25. března 2022 v 18.00 hodin se také naše farní společenství připojilo k úkonu zasvěcení Ukrajiny a Ruska Neposkvrněnému Srdci Panny Marie, který vedl papež František 25. března v 17.00 hodin v bazilice sv. Petra. Svatý otec vyzval, aby se k tomuto obřadu připojili věřící po celém světě.

Papež František ve své homilii při kající bohoslužbě také řekl: "Chceme-li tedy změnu světa, musí se především změnit naše srdce, a proto dovolme Marii, aby nás vzala za ruku. Hleďme na její Neposkvrněné Srdce, v němž spočinul Bůh, na jediné lidské Srdce bez poskvrny. Maria je „milostiplná“ (v.28), a tudíž hříchu zbavená, nejsou v ní stopy zla, a proto v ní mohl Bůh zahájit nové dějiny spásy a pokoje. Zde nastal obrat v dějinách. Bůh je změnil, když zaklepal na Mariino Srdce."


Římskokatolická farnost - děkanství u Všech Svatých Litoměřice | Tel.: 411 130 326 | E-mail: farnost.litomerice@gmail.com
© Design, redakční systém: Webdesignum 2010 - 2017