Hlavní menu:

Bookmark and Share
12.09.2019, autor: Mirek Zimmer, kategorie: Stalo se

Začátek školního roku 2019

 

Nedělní mše sv. na 1.září byla ve znamení připomínky miliónů obětí druhé světové války. Na toto datum totiž připadá začátek nejhrůznějšího konfliktu v lidských dějinách, kdy hitlerovské Německo zaútočilo na Polsko. P. Józef Szeliga při homilii také vzpomenul Světový den modliteb za péči o stvoření. Když rozebíral Lukášovo evangelium o pokoře, řekl, že "člověk s křesťanskou vírou nemůže být nepokorný, upřímná pokora by měla prýštit z jeho nitra, měla by být jeho bytostným přesvědčením, součástí jeho vztahu s Bohem i s lidmi." Naopak, falešná pokora může skrývat vlastní seberealizaci na úkor druhých, snahu být první za každou cenu.
A protože první zářijová neděle 2019 předcházela novému školnímu roku, nezapomněl Otec J. Szeliga ani na žáky, studenty i pedagogy. Ti malí "školou povinní" už před začátkem bohoslužby vytvořili před oltářem 'barikádu' ze školních brašen a batohů. Všem pak v závěru mše svaté patřilo požehnání s přáním úspěchů.
Farníci si po mši mohli prohlédnout zajímavou fotografickou výstavu Člověk a víra". Seznámit se s ní mohou i návštěvníci děkanského kostela v době, kdy je otevřen pro veřejnost.

Nedělní mše sv. na 1. září byla ve znamení připomínky miliónů obětí druhé světové války. Na toto datum totiž připadá začátek nejhrůznějšího konfliktu v lidských dějinách, kdy hitlerovské Německo zaútočilo na Polsko. P. Józef Szeliga při homilii také vzpomenul Světový den modliteb za péči o stvoření. Když rozebíral Lukášovo evangelium o pokoře, řekl, že "člověk s křesťanskou vírou nemůže být nepokorný, upřímná pokora by měla prýštit z jeho nitra, měla by být jeho bytostným přesvědčením, součástí jeho vztahu s Bohem i s lidmi." Naopak, falešná pokora může skrývat vlastní seberealizaci na úkor druhých, snahu být první za každou cenu.

A protože první zářijová neděle 2019 předcházela novému školnímu roku, nezapomněl Otec J. Szeliga ani na žáky, studenty i pedagogy. Ti malí "školou povinní" už před začátkem bohoslužby vytvořili před oltářem 'barikádu' ze školních brašen a batohů. Všem pak v závěru mše svaté patřilo požehnání s přáním úspěchů.

Farníci si po mši mohli prohlédnout zajímavou fotografickou výstavu Člověk a víra". Seznámit se s ní mohou i návštěvníci děkanského kostela v době, kdy je otevřen pro veřejnost.

 

01.09.2019

Záčátek školního roku 2019

Záčátek školního roku 2019

autor: Mirek Zimmer

 

Římskokatolická farnost - děkanství u Všech Svatých Litoměřice | Tel.: 411 130 326 | E-mail: farnost.litomerice@gmail.com
© Design, redakční systém: Webdesignum 2010 - 2017