Hlavní menu:

Bookmark and Share
07.01.2014, autor: Z. Legnerová, kategorie: Stalo se

Tříkrálová sbírka v Trávčicích

Tříkrálová koleda nejen shromažďuje prostředky pro potřebné, ale také spojuje malé i velké lidi. O svoje zážitky se s vámi podělila Marie Mazancová.
Tříkrálová sbírka v Trávčicích

Sbírka Tříkrálová....

Měla jsem dnes možnost (čest), doprovázet jednu Tříkrálovou skupinku. Vybrala jsem si neděli, jelikož to je jediný den, kdy mám volno. Shodou okolností bylo možno chodit tento den v Travčicích, což mi udělalo radost, protože pocházím z vedlejší obce a mám  zde velké množství známých a přátel. Dle instrukcí koordinátorky dobrovolníků z DCH Veroniky Vedejové jsem si dojela pro Kašpara, Melichara a Baltazara do  litoměřického dětského domova a vyjeli jsme směr Travčice. Musím se přiznat, že jsem měla trochu trému, jelikož jsem Tři krále  doprovázela poprvé. Obavy se ale velmi rychle  rozplynuly, protože nás informovaní místní občané
čekali, vítali a štědře obdarovávali, někde dokonce i výslužkou. Moc hezký zážitek byl, když děti od jedné paní obdržely i drobnou minci do své kapsy a ony bez zaváhání i tento obnos hodily do zapečetěné kasičky. Cestou domů, když jsme projížděli Terezínem, chtěla jsem děti odměnit alespoň pizzou v restauraci NA OBZORU. V té jsme zastihli  i pana majitele, který též přispěl do sbírky,  přijal požehnání a nakonec nás na pizzu pozval on....
Z celého dne jsem měla tak hezké a milé pocity, že se s vámi o ně ráda poděluji a už se těším, až budu moci zase příští rok chodit .....
Marie Mazancová
Mě k tomu napadá, že Tři králové se často zobrazují právě "na obzoru",  jakoby místo, kde se spojuje země s nebem mělo nějakou zvláštní sílu. I slunce se nám nejsilněji vtiskuje do srdce právě, když zachází za obzor a nebo z něj vychází. Přeji tedy i restauraci Na obzoru, aby všichni ti, kdo v ní pracují a kdo do ní přicházejí pocítili tu zvláštní sílu, co jim  přinesli Tři králové a také všem dalším. A Marii děkuji za povzbuzující příspěvek.
Zuzana Legnerová

Římskokatolická farnost - děkanství u Všech Svatých Litoměřice | Tel.: 411 130 326 | E-mail: farnost.litomerice@gmail.com
© Design, redakční systém: Webdesignum 2010 - 2017