Hlavní menu:

Bookmark and Share
12.01.2014, kategorie: Stalo se

Tři králové na litoměřickém náměstí

Tříkrálová sbírka Diecézni charity
Tři králové na litoměřickém náměstí

 

Tři králové na litoměřickém náměstí

Ne vždy potkáte Tři krále jen u domovních dveří, ti litoměřičtí se 6.1. rozhodli pro změnu a koledovali ve stánku na náměstí.

Již čtvrtým rokem koledují Tři králové Diecézní charity Litoměřice na litoměřické náměstí. Kolemjdoucí těší svým zpěvem a přáním a nejen to, navíc zdarma nabízí svařené víno či horkou čokoládou.

„Ne všechny občany se nám podaří zastihnout doma, tímto způsobem se snažíme oslovit co nejvíce lidí a přestože výtěžek Tříkrálové sbírky není tím nejdůležitějším cílem, jsou Tři králové pro lidi dobrou příležitostí, jak vykonat dobrý skutek, a podpořit tak charitní projekty“ vysvětluje Veronika Vedejová, koordinátorka Tříkrálové sbírky v litoměřické diecézi a s úsměvem dodává: „Lidé jsou na nás už zvyklí, vesměs se tedy setkáváme s pozitivní reakcí. Někteří si dokonce přišli čokoládu či víno přidat.“

Tři králové můžete potkávat v ulicích celé České republiky až do 14.1.2014, kdy se Tříkrálové sbírka uzavře a začne sčítání výtěžku.

O projektech z minulých let a nových záměrech více na: www.trikralovasbirka.cz.

 

Přispět do sbírky můžete zasláním DMS KOLEDA na číslo 87 777 (cena jedné DMS je 30 Kč, na pomoc potřebným jde 28,50 Kč. Službu provozuje Fórum dárců.).

Podpořit sbírku je možné také příspěvkem na účet Tříkrálové sbírky číslo 66008822/0800 u České spořitelny, VS: 777).


Římskokatolická farnost - děkanství u Všech Svatých Litoměřice | Tel.: 411 130 326 | E-mail: farnost.litomerice@gmail.com
© Design, redakční systém: Webdesignum 2010 - 2017