Hlavní menu:

Bookmark and Share
26.07.2016, autor: M. Mazancová, kategorie: Stalo se

Svatoanenská pouť v Nučničkách

Svatoanenská pouť v Nučničkách

S blížícím se svátkem sv. Anny, kdy se v Nučničkách slaví pouť, mě napadlo, že by bylo hezké obnovit tradici poutních mší svatých, které se v minulosti v obci konaly. Jejich tradice byla přerušena povodněmi v roce 2013. Začala jsem pátrat, kdo má od kapličky klíče, zda by se zde mohla mše sv. sloužit. P. Józef Szeliga rád souhlasil a tak jsme stanovili termín. Na obecním úřadě v Trávčicích jsme dohodli, že při ohlašování sobotního programu pouti na přívoze připojí také informaci o bohoslužbě.

Zjistili jsme, že od povodně 2013 do kapličky nikdo nevkročil. Společným úsilím jsme s dcerou kapličku uklidily a vyzdobily, jak nejlépe jsme dovedly.

Na poutní mši svaté dne 24.7. 2016 od 15.30 hod. se sešlo jedenadvacet poutníků, z toho bylo osm místních. Ostatní přijeli z různých míst, čtyři dokonce na kole. Paní Marie Brůnová liturgii doprovázela hrou na elektronické varhany. V homilii byla zdůrazněna role svatých Anny a Jáchyma a jejich odkaz pro současnost.

Nakonec jsme si před kapličkou všichni krátce popovídali a občerstvili se koláčky.

Marie Mazancová

 

Římskokatolická farnost - děkanství u Všech Svatých Litoměřice | Tel.: 411 130 326 | E-mail: farnost.litomerice@gmail.com
© Design, redakční systém: Webdesignum 2010 - 2017