05.06.2022, autor: Mirek Zimmer, kategorie: Stalo se

Slavnost Seslání Ducha sv. 2022

Při nedělní slavnosti v našem kostele Všech svatých v Litoměřicích je spolu s několika desítkami věřících prožili také čtyři novokřtěnci. Justýna, Hana, Petra a Jan přijali svátost křtu při obřadu, který sloužil děkan P.Józef Szeliga.

Od rozsvíceného paškálu si pokřtění pak zapálili své svíce. Křest je první ze sedmi svátostí, po které se člověk stává součástí Kristovy církve. Tato svátost je proto často nazývána "dveřmi církve". Projevem Ducha svatého je podle děkana Szeligy láska jako tajemný dar Boží, který by měl pronikat celou naší existencí.

05.06.2022 07:00

Slavnost Seslání Ducha sv. 2022