Hlavní menu:

Bookmark and Share
02.10.2011, autor: R.D. Józef Szeliga, Václav Novák, kategorie: Stalo se

Rekonstrukce budovy děkanství

Rekonstrukce budovy děkanství

Oprava farní budovy děkanství v Mostecké ulici začala v červnu tohoto roku celkovou výměnou ústředního vytápění, novými rozvody vody a kanalizace. Nutné bylo také provedení nové silnoproudé elektroinstalace a příprava pro slaboproudé aplikace (dveřní komunikátor, rozvody počítačové sítě, EZS). Podle požadavků památkové péče byly vyměněny vnější okna a  při této etapě se opravila i venkovní fasáda fary.

V této době se připravuje malování interiéru, v některých místnostech je nutné provést ještě zbroušení a nalakování původních dřevěných  podlah.

Celá oprava se provádí s co nejmenšími zásahy do původní architektury fary a podle podmínek a požadavků památkové péče.

Jako duchovní správce farnosti bych chtěl co nejrychleji otevřít farní budovu pro pastoraci ve farnosti. Proto prosím nejen všechny farníky, ale též všechny lidi dobré vůle o podporu modlitbou, a pokud to bude jen trochu možné, tak i finanční, aby se tento záměr mohl co nejdříve uskutečnit.

Věřím, že nově opravená a k pastroračním aktivitám otevřená farní budova bude prospěšná jak pro naši městskou farnost, tak i pro celé město Litoměřice.

R.D. Józef Szeliga

02.10.2011 18:00

Rekonstrukce farní budovy děkanství

Rekonstrukce farní budovy děkanství
Litoměřice
 

Římskokatolická farnost - děkanství u Všech Svatých Litoměřice | Tel.: 411 130 326 | E-mail: farnost.litomerice@gmail.com
© Design, redakční systém: Webdesignum 2010 - 2017