21.06.2020, autor: Mirek Zimmer, kategorie: Stalo se

První svaté přijímání 2020

Mši svatou sloužil děkan P. Józef Szeliga. Děvčata, která poprvé přistoupila ke sv. přijímání, jsou ze tří farností – Anežka z lovosické, Julinka z úštěcké a Markétka z naší litoměřické. Koronavirová krize přinesla omezení. Proto se i samotná slavnost posunula až na červen, kdy to podmínky dovolily, jinak by byla jako tradičně už v květnu.

Mši svatou sloužil děkan P. Józef Szeliga. Děvčata, která poprvé přistoupila ke sv. přijímání, jsou ze tří farností – Anežka z úštěcké, Julinka z lovosické a Markétka z naší litoměřické. Koronavirová krize přinesla omezení. Proto se i samotná slavnost posunula až na červen, kdy to podmínky dovolily, jinak by byla jako tradičně už v květnu.Mši svatou sloužil děkan P. Józef Szeliga. Děvčata, která poprvé přistoupila ke sv. přijímání, jsou ze tří farností – Anežka z úštěcké, Julinka z lovosické a Markétka z naší litoměřické. Koronavirová krize přinesla omezení. Proto se i samotná slavnost posunula až na červen, kdy to podmínky dovolily, jinak by byla jako tradičně už v květnu.
„Chtěl bych poděkovat rodičům, ti se totiž velkou měrou doma zasloužili o přípravu dětí, přičemž využili kvalitní katechetické příručky. Já se pak postaral o završení,“ říká P. Szeliga. „Samozřejmě je to pro nás všechny radostná událost, na kterou se těšily i děti. Jsou to takové čisté duše, jejich modlitby jsou tak upřímné, že někdy člověka doslova vezmou za srdce…Vidíte v nich kousek nebe.“Mši svatou sloužil děkan P. Józef Szeliga. Děvčata, která poprvé přistoupila ke sv. přijímání, jsou ze tří farností – Anežka z úštěcké, Julinka z lovosické a Markétka z naší litoměřické. Koronavirová krize přinesla omezení. Proto se i samotná slavnost posunula až na červen, kdy to podmínky dovolily, jinak by byla jako tradičně už v květnu.
21.06.2020

První svaté přijímání 2020