27.06.2013, autor: Marie Mazancová, kategorie: Stalo se

Povodně 2013

Tento kostel je můj velmi oblíbený a tak vždy v čase Noci kostelů tam držím "službu". Letos 24.5. tomu nebylo jinak. Měla jsem tam potom ještě nějaké věci a tak mě udivilo, když 4.6. odpoledne byl kostel otevřen a dovnitř vcházela nějaká skupina lidí. Nelenila jsem a šla se podívat. Jak jsem záhy zjistila, byli to pracovníci Diecézní Charity, kteří mi sdělili, že kostel bude sloužit jako sklad Humanitární pomoci.
Nabídla jsem své služby s tím, že bydlím a pracuji naproti a že Veronika Vedejová na mě kontakt má, kdyby něco. Když mi pak za chvíli zavolala, jestli nechci být nápomocná při rozjetí sbírky, po krátkém zaváhání jsem řekla ANO a na obchod pověsila ceduli: Jsem naproti v kostele!!
Okamžitě mi byly nápomocné mé kamarádky a známé, ze kterých se staly přítelkyně a kamarádky v boji též. Byl úplný koncert, jak jsme si každá našla to správné místo a úlohu dle svých možností a povah. Ihned jsme si padli do noty s Adélkou Trochtovou, Veronikou Vedejovou, p. Strižincem a spolupráce se jen vylaďovala a zdokonalovala.
Opravdu jsme zažívali hodně emotivní pocity, když si lidé přicházeli pro pomoc, ale leckdy byly jestě silnějši pocity při přijímání podpory a pomoci od solidárních lidí, kteří nebyli zasaženi a velmi cítili potřebu pomoci a dávali maximum toho, čeho byli schopni: ať už to byl třeba jeden litr sava, nebo finanční pomoc, a nebo 10 párů gumovek.
Myslím, že mohu za nás za všechny napsat, že jsme měli skvělý pocit, že můžeme přiložit ruku k dílu,  a nečekat jen tak na velkou vodu. Znovu jsme si uvědomili, jak je důležité a krásné pomáhat, být užitečný tím, čím jsme každý schopen a jak práce a pomoc druhým povznáší a dělá radost i nám samotným.
Díky Pavlo Hampton, Štěpánko Piskláková, Štěpánko Hauptmanová, Petro, Zlatko Budajová, Lenko, Adélko, Vojto Gregore, a všichni, na koho jsem snad ještě zapomněla. Díky vám všem pracovníkům Charity v celé republice a hlavně velké díky vám všem, co jste do sbírky přispěli.