Hlavní menu:

Bookmark and Share
01.11.2019, autor: Mirek Zimmer, kategorie: Pouť

Poutní slavnost v našem kostele

Kdysi - ještě za pana děkana Karla Havelky, tady v kostele Všech svatých s kamarády Petrem, Kájou a dalšími ministroval. Teď se do svých rodných Litoměřic přijel podívat za rodinou, a jak sám řekl, měl tu čest sloužit v tomto svatostánku na slavnost Všech svatých. Právě spolu s K. Havelkou a se současným děkanem Józefem Szeligou... "Svého odchovance", který teď působí v Příchovicích, oba také během bohoslužby připomněli.

V homilii P. Jiří navázal na evangelium. Před Bohem jsme všichni hříšníci a ani sebevětší lidská svatost není tak velká, abychom byli uznáni za hodné Boha a nebe. "Svatí jsou nám vzorem a obracíme se k nim jako k přímluvcům, dohromady tvoříme společenství, rodinu."
V předvečer sobotní vzpomínky na všechny věrné zemřelé pak P. Jiří v závěru připomněl, že až do 8.listopadu lze při splnění tří obvyklých podmínek získat plnomocné odpustky pro duše v očistci. Modlitbami před vystavenou Nejsvětější svátostí oltářní pak slavnost skončila. Obřady v celém průběhu doprovodil varhaník Jaroslav Pulda a krásným zpěvem opatřili členové Chrámového sboru pod vedením Ivety Šindelářové. Radost z večerní slavnosti pokračovala milým setkáním na faře, kam pan děkan účastníky pozval na malé pohoštění.- ještě za pana děkana Karla Havelky, tady v kostele Všech svatých s kamarády Petrem, Kájou a dalšími ministroval. Teď se do svých rodných Litoměřic přijel podívat za rodinou, a jak sám řekl, měl tu čest sloužit v tomto svatostánku na slavnost Všech svatých. Právě spolu s K. Havelkou a se současným děkanem Józefem Szeligou... "Svého odchovance", který teď působí v Příchovicích oba také během bohoslužby připomněli.
V homilii P. Jiří navázal na evangelium. Před Bohem jsme všichni hříšníci a ani sebevětší lidská svatost není tak velká, abychom byli uznáni za hodné Boha a nebe. "Svatí jsou nám vzorem a obracíme se k nim jako k přímluvcům, dohromady tvoříme společenství, rodinu."
V předvečer sobotní vzpomínky na všechny věrné zemřelé pak P. Jiří v závěru připomněl, že až do 8.listopadu lze při splnění tří obvyklých podmínek získat plnomocné odpustky pro duše v očistci. Modlitbami před vystavenou Nejsvětější svátostí oltářní pak slavnost skončila. Obřady v celém průběhu doprovodil varhaník Jaroslav Pulda a krásným zpěvem opatřili členové Chrámového sboru pod vedením Ivety Šindelářové. Radost z večerní slavnosti pokračovala milým setkáním na faře, kam pan děkan účastníky pozval na malé pohoštění.Kdysi - ještě za pana děkana Karla Havelky, tady v kostele Všech svatých s kamarády Petrem, Kájou a dalšími ministroval. Teď se do svých rodných Litoměřic přijel podívat za rodinou, a jak sám řekl, měl tu čest sloužit v tomto svatostánku na slavnost Všech svatých. Právě spolu s K. Havelkou a se současným děkanem Józefem Szeligou... "Svého odchovance", který teď působí v Příchovicích oba také během bohoslužby připomněli.
V homilii P. Jiří navázal na evangelium. Před Bohem jsme všichni hříšníci a ani sebevětší lidská svatost není tak velká, abychom byli uznáni za hodné Boha a nebe. "Svatí jsou nám vzorem a obracíme se k nim jako k přímluvcům, dohromady tvoříme společenství, rodinu."
V předvečer sobotní vzpomínky na všechny věrné zemřelé pak P. Jiří v závěru připomněl, že až do 8.listopadu lze při splnění tří obvyklých podmínek získat plnomocné odpustky pro duše v očistci. Modlitbami před vystavenou Nejsvětější svátostí oltářní pak slavnost skončila. Obřady v celém průběhu doprovodil varhaník Jaroslav Pulda a krásným zpěvem opatřili členové Chrámového sboru pod vedením Ivety Šindelářové. Radost z večerní slavnosti pokračovala milým setkáním na faře, kam pan děkan účastníky pozval na malé pKdysi - ještě za pana děkana Karla Havelky, tady v kostele Všech svatých s kamarády Petrem, Kájou a dalšími ministroval. Teď se do svých rodných Litoměřic přijel podívat za rodinou, a jak sám řekl, měl tu čest sloužit v tomto svatostánku na slavnost Všech svatých. Právě spolu s K. Havelkou a se současným děkanem Józefem Szeligou... "Svého odchovance", který teď působí v Příchovicích oba také během bohoslužby připomněli.
V homilii P. Jiří navázal na evangelium. Před Bohem jsme všichni hříšníci a ani sebevětší lidská svatost není tak velká, abychom byli uznáni za hodné Boha a nebe. "Svatí jsou nám vzorem a obracíme se k nim jako k přímluvcům, dohromady tvoříme společenství, rodinu."
V předvečer sobotní vzpomínky na všechny věrné zemřelé pak P. Jiří v závěru připomněl, že až do 8.listopadu lze při splnění tří obvyklých podmínek získat plnomocné odpustky pro duše v očistci. Modlitbami před vystavenou Nejsvětější svátostí oltářní pak slavnost skončila. Obřady v celém průběhu doprovodil varhaník Jaroslav Pulda a krásným zpěvem opatřili členové Chrámového sboru pod vedením Ivety Šindelářové. Radost z večerní slavnosti pokračovala milým setkáním na faře, kam pan děkan účastníky pozval na malé pohoštění.

V homilii P. Jiří navázal na evangelium. Před Bohem jsme všichni hříšníci a ani sebevětší lidská svatost není tak velká, abychom byli uznáni za hodné Boha a nebe. "Svatí jsou nám vzorem a obracíme se k nim jako k přímluvcům, dohromady tvoříme společenství, rodinu."

V předvečer sobotní vzpomínky na všechny věrné zemřelé pak P. Jiří v závěru připomněl, že až do 8.listopadu lze při splnění tří obvyklých podmínek získat plnomocné odpustky pro duše v očistci. Modlitbami před vystavenou Nejsvětější svátostí oltářní pak slavnost skončila. Obřady v celém průběhu doprovodil varhaník Jaroslav Pulda a krásným zpěvem opatřili členové Chrámového sboru pod vedením Ivety Šindelářové. Radost z večerní slavnosti pokračovala milým setkáním na faře, kam pan děkan účastníky pozval na malé pohoštění.

 

Římskokatolická farnost - děkanství u Všech Svatých Litoměřice | Tel.: 411 130 326 | E-mail: farnost.litomerice@gmail.com
© Design, redakční systém: Webdesignum 2010 - 2017