Hlavní menu:

Bookmark and Share
01.11.2022, autor: Mirek Zimmer, kategorie: Stalo se

Poutní slavnost Všech svatých 2022

Koncelebrovali probošt svatoštěpánské kapituly mons. Jiří Hladík, litoměřický děkan P. Józef Szeliga a P. Karel Havelka. V homilii biskup mj. uvedl, že slavnost, která předchází vzpomínce na všechny zemřelé, připomíná především ty, kteří inspirují církev svým životem s Bohem. Ti se nestali svatými okamžikem beatifikace, stejně jako malé dítě se nemůže hned stát dospělým, ale musí k tomu dorůst. Podobně je to s člověkem od okamžiku křtu až ke svatosti. Každý známý i neznámý světec má svůj svátek v jediný den, tak to západní církev vyznává už od 7. století.

Po skončení mše svaté pozval otec Józef její účastníky na faru k malému pohoštění.

Koncelebrovali probošt svatoštěpánské kapituly mons. Jiří Hladík, litoměřický děkan P. Józef Szeliga a P. Karel Havelka. V homilii biskup mj. uvedl, že slavnost, která předchází vzpomínce na všechny zemřelé, připomíná především ty, kteří inspirují církev svým životem s Bohem. Ti se nestali svatými okamžikem beatifikace, stejně jako malé dítě se nemůže hned stát dospělým, ale musí k tomu dorůst. Podobně je to s člověkem od okamžiku křtu až ke svatosti. Každý známý i neznámý světec má svůj svátek v jediný den, tak to západní církev vyznává už od 7. století.
Po skončení mše svaté pozval otec Józef její účastníky na faru k malému pohoštění.

 

 

01.11.2022

Poutní slavnost Všech svatých 2022

Poutní slavnost Všech svatých 2022

autor: Mirek Zimmer

 

Římskokatolická farnost - děkanství u Všech Svatých Litoměřice | Tel.: 411 130 326 | E-mail: farnost.litomerice@gmail.com
© Design, redakční systém: Webdesignum 2010 - 2017