Hlavní menu:

Bookmark and Share
07.10.2023, autor: Mirek Zimmer, kategorie: Stalo se

Podzimní sborové dny

Prostředí odpovídal i repertoár sborů, který tvořily převážně duchovní skladby. Podobně jako na předcházejícím pátečním koncertu v Budyni n. O. se i v děkanském kostele představily tři sbory, Pány z Kalicha ovšem vystřídal pražský sbor Gaudium. Dalšími byly smíšený sbor Harmonie z Loun a litoměřický ženský sbor Cantica Bohemica. Svátek sborového zpěvu pozorně sledoval mj. i bývalý dlouholetý sbormistr a zakladatel Cantiky prof. Vladimír Frühauf (86), který před osmadvaceti lety stál u zrodu festivalu: "Potěšily mě velmi dobré výkony všech účinkujících, samozřejmě Cantiku nevyjímaje. Jsem rád, že si festival stále drží vysokou úroveň."

Litoměřický koncert měl působivou tečku – skladbu G. Younga „Allelujah“ zazpívalo před svatostánkem společně devadesát zpěváků a zpěvaček zúčastněných sborů!

Prostředí odpovídal i repertoár sborů, který tvořily převážně duchovní skladby. Podobně jako na předcházejícím pátečním koncertu v Budyni n. O. se i v děkanském kostele představily tři sbory, Pány z Kalicha ovšem vystřídal pražský sbor Gaudium. Dalšími byly smíšený sbor Harmonie z Loun a litoměřický ženský sbor Cantica Bohemica. Svátek sborového zpěvu pozorně sledoval mj. i bývalý dlouholetý sbormistr a zakladatel Cantiky prof. Vladimír Frühauf (86), který před osmadvaceti lety stál u zrodu festivalu: "Potěšily mě velmi dobré výkony všech účinkujících, samozřejmě Cantiku nevyjímaje. Jsem rád, že si festival stále drží vysokou úroveň."
Litoměřický koncert měl působivou tečku – skladbu G. Younga „Allelujah“ zazpívalo před svatostánkem společně devadesát zpěváků a zpěvaček zúčastněných sborů!

 

 

07.10.2023 20:00

Podzimní sborové dny 2023

Podzimní sborové dny 2023

autor: Mirek Zimmer

 

Římskokatolická farnost - děkanství u Všech Svatých Litoměřice | Tel.: 411 130 326 | E-mail: farnost.litomerice@gmail.com
© Design, redakční systém: Webdesignum 2010 - 2017