Hlavní menu:

Bookmark and Share
08.01.2015, autor: M. Mazancová, kategorie: Stalo se

Ohlédnutí za vánočním časem a poděkování farníkům

Ohlédnutí za vánočním časem a poděkování farníkům
A jak to všechno začalo ?
Když jsme si v předadventním čase sedly na čaj s Blankou z Jonáše a s Halkou, která  je dobrovolnicí
v Hospici, došla řeč na komerční adventní čas a hektičnost této doby, a my jsme si řekly, že se vlastně lidé nemají kam uchýlit a před tímto utéct.
Kostely jsou otevřeny jen v čase před Bohoslužbou a  v jejím průběhu.  No a nápad byl tu: dát dohromady pár ochotných lidí, a určit časy, ve kterých by mohl být kostel otevřen. Otec Jozef si náš návrh s radostí vyposlechl a a s důvěrou nám dal v tomto konání prostor. Blanka zapůjčila ceduli, já ji velmi improvizovaně  nazdobila a opatřila informacemi.  A daly jsme se do oslovováni dobrovolníků. Musím říci, že jsem čerpala ze všech dostupných zdrojů, oslovovala dobrovolníky i z Charity, Hospice a zabrousila jsem i do řad mých nevěřících přátel, kteří tuto možnost  posečkat v kostele a zblízka si ho prohlédnout, uvítali snad ze všech nejvíce.
Musím říci, že lidé opravdu chodili s velkým zájmem a radostí. Jak krásné bylo pozorovat mladý pár, který se držel za ruku a stál před  adventním věncem, kde hořely už všechny 4 svíce, bylo přítmí a oni jen v tichosti stáli.......
My jsme v kostele použili Zdenčiny popisky na boční oltáře, ale lidé nepřicházeli za historií, ale opravdu za atmosférou a za klidem, a vlastně ani neměli žádné dotazy, jen nasávali to, co může dát jen víra a promodlené místo.
Určitě se budeme snažit o to, aby i příští rok mohl být kostel otevřen a třeba ještě v širším čase.


Díky všem, Marie  Mazancová
 

Římskokatolická farnost - děkanství u Všech Svatých Litoměřice | Tel.: 411 130 326 | E-mail: farnost.litomerice@gmail.com
© Design, redakční systém: Webdesignum 2010 - 2017