Hlavní menu:

Bookmark and Share
04.04.2014, autor: Jana Olivová, H.Hrdinová, kategorie: Stalo se

Ohlédnutí za Misijním koláčem

Ohlédnutí za Misijním koláčem

Čtvrtou neděli postní dne 30. března 2014 proběhla v naší farnosti akce nazvaná „Misijní koláč a „Pohlednice pro misie“. Zapojily se děti z Misijního klubka, ale nejen ony. Cílem bylo povzbudit děti i dospělé, aby zvláště v postní době pamatovali na chudé a svou štědrostí pomohli zmírnit bídu v misijních oblastech.

Při páteční schůzce Misijního klubka se sešlo 14 dětí, které malovaly velikonoční pohlednice. Pomoci nám přišlo i několik dětí z bohušovické farnosti. Namalovalo se okolo 130 pohlednic, prodalo se jich asi 80. Na neděli pak děti společně s rodiči a dalšími farníky napekli sladké dobroty nejrůznějších druhů. Do přípravy se zapojilo přibližně patnáct rodin a koláčů se nakonec sešlo opravdu požehnaně. Co se nestačilo sníst, nabízeli jsme i po mši sv. v katedrále a po večerní mši sv. v děkanském kostele. Výtěžek z obou litoměřických farností činil 7 310,- Kč a byl odeslán jménem Misijního klubka centru Papežských misijních děl ve Špindlerově Mlýně.

Děkujeme z celého srdce všem otevřeným a štědrým lidem – všem, kdo napekli, přispěli, či jinak povzbudili toto dílo. Velké díky také patří Bohušovické schole, jejíž hudební doprovod přispěl ke krásnému a důstojnému prožití liturgie. A samozřejmě díky otci Josefovi za podporu celé akce a za modlitby. J

Jana Olivová

30.03.2014

Misijní - misijní koláč

Misijní - misijní koláč
Mše sv. v kostele Všech svatých
 

Římskokatolická farnost - děkanství u Všech Svatých Litoměřice | Tel.: 411 130 326 | E-mail: farnost.litomerice@gmail.com
© Design, redakční systém: Webdesignum 2010 - 2017