06.12.2020, autor: P. Józef Szeliga, kategorie: Ohlášky

DRUHÁ NEDĚLE ADVENTNÍ

Ohlášky – neděle 6. prosince 2020
DRUHÁ NEDĚLE ADVENTNÍ

Dnes prožíváme druhou adventní neděli.

V týdnu si připomeneme:

• v pondělí památku sv. Ambrože, biskupa a učitele církve
  • v úterý slavnost Panny Marie, počaté bez poskvrny prvotního hříchu
  • ve středu památku sv. Jana Didaka Cuauhtlatoatzina (výsl.= kualtlatlacina)
  • ve čtvrtek památku Panny Marie Loretánské
  • v pátek památku sv. Damasa I., papeže
  • v sobotu památku Panny Marie Guadalupské
  • Příští neděle bude třetí neděle adventní.
  1. Příští týden v pondělí, ve středu a v pátek vždy od 7.00 hod. zveme do kostela sv. Jakuba na roráty. V pondělí a v pátek bude mše svatá sloužena podle misálu z roku 1962.
  2. Bohoslužeb se nyní může účastnit v našem kostele 55, v kostele sv. Jakuba 30 a v kostele sv. Vojtěcha 25 věřících. Je nutné při vstupu dezinfikovat ruce, zachovávat rozestupy 2 metry (s výjimkou členů rodiny), ústa a nos zakrytá rouškou. Při pozdravení pokoje si nepodáváme ruce.
  3. O adventních nedělích a v období vánočních svátků vždy od 10 do 17 hodin chceme nabídnout prostory kostela Všech svatých lidem k zastavení, zamyšlení. Prosíme farníky o zajištění služeb v kostele. Zapisujte se, prosím, vzadu do archů nebo se hlaste u koordinátorky Marie Mazancové na tel. 603 193 244.
  4. V sobotu 19.12.2020 od 9 hod. budeme připravovat prostory kostela na Vánoce. Prosím ochotné farníky o pomoc.
  5. Sbírka minulou neděli činila 4.597,- Kč. Děkujeme.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby a za úklid kostela.

Přeji vám požehnanou neděli. P. Józef