07.12.2015, autor: Z. Legnerová, kategorie: Stalo se

DRUHÁ NEDĚLE ADVENTNÍ

Římskokatolická farnost - děkanství u Všech svatých v Litoměřicích

Ohlášky - neděle 6. 12. 2015 - DRUHÁ NEDĚLE ADVENTNÍ

1. Dnes prožíváme druhou neděli adventní.

2. V tomto týdnu budeme prožívat:

* v pondělí památku sv. Ambrože, biskupa a učitele církve

* v úterý slavnost Panny Marie, počaté bez poskvrny prvotního hříchu

* ve středu památku sv. Jana Didaka, vizionáře v Guadalupe

* v pátek památku sv. Dámasa I., papeže

* v sobotu památku Panny Marie Guadalupské

* Příští neděle bude třetí neděle adventní.

1. Dnes v 15.00 hod. bude v kostele sv. Jakuba sloužena mše sv. podle misálu z r. 1962.

2. Příští neděli 13.12. 2015 v 10.00 hod. bude otcem biskupem Janem v katedrále otevřena Brána milosrdenství. Abychom se této významné, historicky první události mohli zúčastnit, mše sv. od 9.00 hod. v našem kostele bude časově přizpůsobena.

3. Misijní klubko dětí zve příští neděli na Adventní misijní jarmark, který se koná po mši sv. v katedrále sv. Štěpána. Výtěžek je určen na podporu Papežského misijního díla.

4. Rorátní mše svaté jsou v adventě v kostele sv. Jakuba vždy ve čtvrtek od 6.30 hod.

5. Duchovní obnova se v naší farnosti bude konat v sobotu 12.12. 2015 od 14.00 hod. v DDKT. Povede ji P. Adrian Zemek.

6. O adventních nedělích a v době vánoční bude náš kostel otevřený veřejnosti. Kdo by chtěl pomoci při službě, může se přihlásit u paní Marie Mazancové nebo v sakristii.

7. Ředitelství oblastní charity Liberec prosí o pomoc při finanční podpoře Domova pokojného stáří v Chrastavě. Nabízí CD s nahrávkami koled. Zájemci o CD se mohou zapsat vzadu na objednávkové archy.

8. V posledním čísle KT upozorňuji zejména na přílohu Perspektivy.

9. Sbírka minulou neděli vynesla 3.433,- Kč. Děkujeme.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, přízeň, finanční dary a za úklid kostela.

Přeji vám pokojnou, požehnanou neděli. P. Józef