05.03.2023, autor: Miloslav Marek, kategorie: Ohlášky

DRUHÁ NEDĚLE POSTNÍ

Ohlášky – neděle 5. března 2023
DRUHÁ NEDĚLE POSTNÍ

Dnes prožíváme DRUHOU NEDĚLI POSTNÍ, REMINISCERE - podle vstupní antifony “Reminiscere miserationum tuarum, Domine” - Pane, rozpomeň se na své slitování, na své milosrdenství.

V následujícím týdnu je

• v pondělí připomínka sv. Růženy z Viterba, panny, františkánské terciářky
  • v úterý připomínka svatých Perpetuy a Felicity, mučednic
  • ve středu připomínka sv. Jana z Boha, zakladatele řádu Milosrdných bratří
  • ve čtvrtek připomínka sv. Františky Římské, řeholnice
  • v pátek připomínka sv. Jana Ogilvie, kněze a mučedníka
  • Příští neděle bude třetí neděle postní.
  1. Každý pátek přede mší svatou se modlíme od 17.00 modlitbu růžence, následuje pobožnost křížové cesty a po ní mše svatá bez promluvy.
  2. V pátek 17.3. v 17 hod. začíná iniciativa papeže Františka Den pro Pána. Bude třeba zajistit služby v našem kostele.
  3. Zvu vás na postní duchovní obnovu. V sobotu 18.3. od 14 hod. bude v DDKT přednášet P. Pavel Andrš.
  4. Spolek MATĚJ pořádá v Lindavě u Cvikova v termínu 22.-29.7.2023 tábor pro děti ve věku 5 – 9 let. Bližší informace na vývěsce.
  5. V neděli 19. 3.2023 bude při mši svaté v 9 hod. udělována svátost pomazání nemocných.
  6. Články v aktuálním čísle KT (9) věnují pozornost např. roku pomoci Ukrajině, roli prarodičů ve výchově jejich vnoučat, nové expozici sakrálního umění v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze aj. Doporučuji také stránku věnovanou papeži Františkovi a přílohu Perspektivy.
  7. Sbírka minulou neděli činila 5.835,- Kč. Děkujeme.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, za úklid kostela a za finanční dary do sbírky a na farní účet.

Přeji vám požehnanou neděli i celý týden. P. Józef

Bankovní účet farnosti číslo 1002191319/0800. Potvrzení o finančním daru pro daňové účely bude vydáno na požádání.