28.03.2021, autor: Miloslav Marek, kategorie: Ohlášky

Římskokatolická farnost - děkanství u Všech svatých v Litoměřicích,

Ohlášky – neděle 28. března 2021

KVĚTNÁ NEDĚLE

Dnes prožíváme Květnou neděli, zvanou také Pašijová. Začíná Svatý týden.

Ve čtvrtek začíná Velikonoční triduum - Zelený čtvrtek, Velký pátek a Bílá sobota.

• Na Zelený čtvrtek si připomínáme ustanovení Eucharistie.
  • Na Velký pátek slavíme památku umučení Páně. Je to den přísného postu.
  • Bílá sobota je dnem tichého rozjímání u Kristova hrobu.
  • Příští neděli bude slavnost ZMRTVÝCHVSTÁNÍ PÁNĚ.
  1. Z důvodu karantény se až do Zeleného čtvrtku nekonají žádné bohoslužby v katedrále sv. Štěpána. Mše svaté se přesouvají v obvyklých časech do děkanského kostela Všech svatých.
  2. Pořad bohoslužeb v našem farním obvodu od Květné neděle do Velikonočního pondělí je zveřejněný na webových stránkách farnosti, na nástěnce a vzadu u kropenky. Letos budou obřady Zeleného čtvrtku, Velkého pátku a Bílé soboty probíhat paralelně v katedrále sv. Štěpána a v kostele Všech svatých. Prosím o důsledné nošení respirátorů a dodržování rozestupů v celém prostoru kostela - v bočních lodi jsou připravené židle.
  3. Na Velký pátek 2.4. od 15.00 hod. konáme v kostele Všech svatých pobožnost křížové cesty.
  4. Na Bílou sobotu bude u Božího hrobu pokladnička. Sbírka bude věnována na Svatou zemi.
  5. Kostel Všech svatých bude pro večejnost otevřený na Velký pátek od 13 hod. do 17 hod., na Bílou sobotu a o Božím hodu velikonočním od 10 hod. do 17 hod., na Velikonoční pondělí od 13 hod. do 17 hod. Služby v kostele organizuje paní Marie Mazancová.
  6. Do 9.4. 2021 se v naší republice koná sčítání lidu. Čeští a moravští biskupové vyzývají věřící, aby se přihlásili ke katolické církvi, přestože se jedná o údaj nepovinný (kolonka B10).
  7. V aktuálním čísle Katolického týdeníku (13) doporučuji k přečtení zejména články o významu návštěvy papeže Františka v Íráku, o malíři Stanislavu Lajdovi a přílohu Perspektivy.
  8. Sbírka minulou neděli činila 6.051,- Kč. Mnohokrát děkuji.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, finanční dary do sbírky a na farní účet.

Přeji vám požehnanou neděli i celý Svatý týden. P. Józef

Bankovní účet farnosti číslo 1002191319/0800. Potvrzení o finančním daru pro daňové účely bude vydáno na požádání.