27.02.2022, autor: Miloslav Marek, kategorie: Ohlášky

OSMÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Ohlášky – neděle 27. února 2022
OSMÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Dnes prožíváme OSMOU NEDĚLI V LITURGICKÉM MEZIDOBÍ.

V následujícím týdnu je

• v pondělí připomínka sv. Romana, opata
  • v úterý připomínka sv. Suiberta, biskupa, misionáře OSB
  • ve středu Popeleční středa, den přísného postu
  • ve čtvrtek připomínka sv. Kunhuty, císařovny a řeholnice OSB
  • v pátek připomínka sv. Kazimíra, polského knížete, prince a první pátek v měsíci
  • Příští neděle bude první neděle postní.

1. Popeleční středou začíná sedmitýdenní postní doba. Každý pátek v 17 hod. bude modlitba růžence, v 17.30 křížová cesta, následuje mše svatá (bez promluvy).
  2. Chceme prosit za mír na Ukrajině. V našem kostele Všech svatých se budeme od úterního večera 1.3. 2022 celou noc modlit. Zahájíme mší svatou v 18 hod, pak bude možnost společné nebo tiché modlitby před Nejsvětější Svátostí do ranních hodin. Svou účastí a zapálením svíčky dáme najevo nesouhlas s válkou na Ukrajině. Prosím, zapište se na služby v kostele – rozpis je vzadu u kropenky nebo se hlaste u paní Marie Mazancové, tel. 603 193 244 nebo na emailu marie.mazancova@gmail.com
  3. V aktuálním čísle KT (č. 9) vzpomínají na zemřelého ostravsko-opavského otce biskupa Františka Lobkowicze. Zajímavá je úvaha P. Heryána nad dnešním úryvkem evangelia, také dvoustrana věnovaná pokušení manipulace, rozhovor s Jiřím Kuthanem, autorem knihy o Petru Parléřovi.
  4. Sbírka minulou neděli činila 6.567,- Kč. Mnohokrát děkuji. Dnešní sbírku věnujeme na humanitární pomoc Ukrajině.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, za finanční dary do sbírky a na farní účet.

Přeji vám požehnanou neděli. P. Józef

Bankovní účet farnosti číslo 1002191319/0800. Potvrzení o finančním daru pro daňové účely bude vydáno na požádání.