Hlavní menu:

Bookmark and Share
25.10.2020, autor: P. Józef Szeliga, kategorie: Ohlášky

Ohlášky – neděle 25. října 2020

TŘICÁTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ - SLAVNOST POSVĚCENÍ KOSTELA

Římskokatolická farnost - děkanství u Všech svatých v Litoměřicích
Ohlášky – neděle 25. října 2020
TŘICÁTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ - SLAVNOST POSVĚCENÍ KOSTELA

Dnes prožíváme 30. neděli v liturgickém mezidobí - slavnost Posvěcení kostela.

V tomto týdnu si připomeneme:

 • ve středu svátek svatých Šimona a Judy, apoštolů
 • ve čtvrtek památku bl. Marie Restituty Kafkové, panny a mučednice
 • v pátek připomínku sv. Marcela, setníka
 • v sobotu památku sv. Wolfganga, biskupa
 • Příští neděli bude slavnost Všech svatých. V naší farnosti budeme slavit poutní mši svatou.
 1. Z rozhodnutí vlády ČR z 21.10.2020 je krom jiných nařízení omezen počet účastníků na bohoslužbách na jednoho (+ celebrant a osoby, které pomáhají zajišťovat bohoslužby). Prosím, abychom dodržovali vládní ustanovení disciplinovaně a ohleduplně.
 2. Pořad bohoslužeb v následujícím týdnu bude beze změny. Příští neděli 1.11.2020  budou v naší farnosti slouženy mše svaté takto: V 9 hod. poutní mše sv. v kostele Všech svatých, v 9 hod. též v kostele sv. Jakuba, v 15 hod. v kostele Narození Panny Marie v Libochovanech, v 18 hod. v kostele Všech svatých. Můžete využít i mši svatou s nedělní platností v sobotu v 18 hod. v kostele sv. Vojtěcha.
 3. Poutní mše svatá z kostela Všech svatých bude přenášena on-line. Je možné ji sledovat na stránkách farnosti nebo na Facebooku.
 4. Po dobu trvání stavu nouze  bude každou neděli kostel Všech svatých otevřený od 16.30 hod.  Do začátku večerní mše sv. lze individuálně přistoupit k přijetí Eucharistie. Ve všední dny pak od 17.30 hod.
 5. Otec biskup Jan doporučuje sledovat přenosy bohoslužeb na TV NOE, v Radiu Proglas, na webových stránkách www.mseonline.cz. Těm, kteří tuto možnost nemají, uděluje otec   biskup dispens od účasti na nedělních bohoslužbách.
 6. Již v tomto týdnu a v měsíci listopadu lze za obvyklých podmínek získávat odpustky pro duše zemřelých v očistci.
 7. Sbírka minulou neděli činila  1.744,- Kč. Děkujeme.

 

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, květinové dary a za úklid kostela. Přeji vám požehnanou neděli, hodně síly a trpělivosti do všedních dnů.

P. Józef

 


Římskokatolická farnost - děkanství u Všech Svatých Litoměřice | Tel.: 411 130 326 | E-mail: farnost.litomerice@gmail.com
© Design, redakční systém: Webdesignum 2010 - 2017