26.07.2021, autor: Miloslav Marek, kategorie: Ohlášky

SEDMNÁCTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Ohlášky – neděle 25. července 2021
SEDMNÁCTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Dnes prožíváme SEDMNÁCTOU NEDĚLI V MEZIDOBÍ.

Dnešní den vyhlásil papež František Mezinárodním dnem prarodičů a seniorů.

V následujícím týdnu je

• v pondělí památka svatých Jáchyma a Anny, rodičů Panny Marie
  • v úterý památka sv. Gorazda a druhů
  • ve čtvrtek památka sv. Marty
  • v pátek památka sv. Petra Chryzologa, biskupa a učitele církve
  • v sobotu památka sv. Ignáce z Loyoly, kněze
  • Příští neděle bude 18. neděle v mezidobí.
  1. Čtvrtou červencovou neděli ustanovil papež František jako Světový den prarodičů a seniorů. Dnes jej slavíme poprvé. Prarodiče i ostatní senioři mohou nabídnout mladším generacím cenné celoživotní zkušenosti.
  2. Na dnešní den také připadá památka sv. Kryštofa, patrona řidičů. Po mši svaté bude před kostelem žehnání aut a dalších dopravních prostředků.
  3. Dnes - v neděli 25.7.2021 v 16 hod. bude v kostele sv. Jakuba sloužena poutní mše svatá podle misálu z r. 1962.
  4. Dne 21. srpna 2021 si svátost manželství udělí slečna Klára Legnerová, Kozinova 12, Litoměřice a pan Ludvík Rubáš, Károvsko - Turnov. Prosíme o modlitbu za snoubence. Kdo by věděl o překážkách, které by bránily platnému uzavření manželství, ten je povinen toto oznámit na děkanství.
  5. Sbírka minulou neděli činila 3.752,- Kč. Mnohokrát děkuji.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, za úklid kostela, za finanční dary do sbírky a na farní účet.

Přeji vám požehnanou neděli. P. Józef

Bankovní účet farnosti číslo 1002191319/0800. Potvrzení o finančním daru pro daňové účely bude vydáno na požádání.