25.08.2019, autor: P. Józef Szeliga, kategorie: Ohlášky

JEDENADVACÁTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Římskokatolická farnost - děkanství u Všech svatých v Litoměřicích

Ohlášky – neděle 25.8. 2019 – JEDENADVACÁTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Dnes prožíváme dvacátou první neděli v mezidobí.

V tomto týdnu budeme prožívat:

• v pondělí památku sv. Ludvíka, také památku sv. Jana Kalasanského, kněze
  • v úterý památku sv. Moniky
  • ve středu památku sv. Augustina, biskupa a učitele církve
  • ve čtvrtek památku Umučení sv. Jana Křtitele
  • v sobotu sobotní památku Panny Marie
  • Příští neděle bude 22. neděle v mezidobí.
  1. V neděli 1.9. 2019 v 16 hod. bude v kostele sv. Jakuba sloužena latinská mše svatá.
  2. Příští neděli 1. září při mši svaté v 9 hod. bude žehnání žáků, studentů, učitelů a školních pomůcek.
  3. Rodiče prosím, aby přihlašovali své děti na výuku náboženství. Přihlášky jsou vzadu u kropenky.
  4. Od 1. září 2019 je změna v konání bohoslužeb: Mše sv. ve čtvrtek v 18 hod. bude sloužena pravidelně v kostele Všech svatých. Mše svatá v hospici ve čtvrtek nebude.
  5. Od 1. září 2019 se náš farní obvod rozšiřuje o farnosti Lovosice, Milešov, Velemín         a Prackovice n. L.
  6. V  pondělí 26.8. 2019 v 19 hod. se koná schůze farní rady.
  7. V pátek 30.8. 2019 od 16 hod. vás zvu do Severočeské galerie na přednášku                   o restaurování obrazu "Kristus v Getsemanské zahradě."  Toto ojedinělé dílo dlouhodobě zapůjčila galerii  naše farnost. Vstup máme volný a také si můžeme prohlédnout celou výstavu. Je to dárek galerie naší farnosti.
  8. V kostele sv. Ludmily bude ve čtvrtek 29.8.2019 v 17 hod. zahájena výstava „Osobnosti města Litoměřic“.

Sbírka minulou neděli činila  4.322,- Kč.  Děkujeme.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, finanční a květinové dary a za úklid kostela.    Přeji vám požehnanou neděli. P. Józef