26.11.2018, autor: P. Józef Szeliga, kategorie: Ohlášky

SLAVNOST JEŽÍŠE KRISTA KRÁLE

Římskokatolická farnost - děkanství u Všech svatých v Litoměřicích

Ohlášky - neděle 25.11. 2018  – SLAVNOST  JEŽÍŠE  KRISTA  KRÁLE

Dnes prožíváme  slavnost Ježíše Krista Krále.

V tomto týdnu budeme prožívat:

• v pátek svátek sv. Ondřeje, apoštola
  • v sobotu památku sv. Edmunda Kampiána, kněze a mučedníka
  • Příští neděle bude první adventní. Přineste si, prosím, adventní věnce k žehnání.
  1. Dnes od 16 hod. bude v kostele sv. Jakuba sloužena latinská mše sv.
  2. Od první neděle adventní (od 2.12.2018) se ve farním obvodu Litoměřice mění pořad bohoslužeb. Přehled je zveřejněn na nástěnce a na webových stránkách farnosti, je také k dispozici v tištěné podobě vzadu u kropenky.
  3. Ve středu 28.11. 2018 pořádá společně Česká biskupská konference, Ekumenická rada církví v ČR a Federace židovských obcí akci Červená středa. Iniciativa připomíná osoby pronásledované pro víru. Vizuálním symbolem akce je červené světlo. Je možné zapojit se různými způsoby - nasvícením významné budovy na červeno, uspořádání setkání s červenými svíčkami a společnou modlitbou za pronásledované, rozsvícením červené svíce v okně či individuálním vzpomenutím na tyto trpící.
  4. K uctění výročí úmrtí Karla IV. bude v sobotu 1.12. od 14 hod. generální vikář P. Martin Davídek sloužit mši sv. v kapli Karla IV. na litoměřickém hradě.
  5. Příští středu 5.12.2018 od 17 hodin zveme rodiny s dětmi  do kostela Všech svatých na setkání se sv. Mikulášem.  Mši sv. od 18 hod. doprovodí schola mládeže.
  6. Adventní duchovní obnova v naší farnosti se bude konat v sobotu 15.12.2018 od 14 hod. v DDKT. Povede ji P. Kamil Škoda.

Sbírka minulou neděli činila  5.052,- Kč.  Děkujeme. Sbírka byla věnována na podporu projektu tisku bible a Českého katolického biblického díla.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, finanční dary a za úklid kostela.

Přeji vám požehnanou neděli.  P. Józef