24.03.2019, autor: P. Józef Szeliga, kategorie: Ohlášky

TŘETÍ NEDĚLE POSTNÍ

Římskokatolická farnost - děkanství u Všech svatých v Litoměřicích

Ohlášky - neděle 24.3. 2019  – TŘETÍ NEDĚLE POSTNÍ

Dnes prožíváme třetí neděli postní, zvanou  Oculi– podle vstupní antifony „Oculi mei semper ad Dominum“,  „Mé oči stále vyhlížejí Pána.“

V tomto týdnu budeme prožívat:

• v pondělí slavnost Zvěstování Páně

Je to také den modliteb za úctu k počatému životu a za nenarozené děti.

• Příští neděle bude čtvrtá neděle postní.

1.  Zítra, v pondělí 25.3. bude v 18 hod. sloužena poutní mše sv. v kostele

Zvěstování Panně Marii. Hlavním celebrantem bude generální vikář Mons. Martin Davídek

2. Misijní klubko dětí pořádá příští neděli tzv. Postní koláč pro misie.

Bude nabízen po mši sv v děkanském kostele za dobrovolný finanční příspěvek, pak také v katedrále. Výtěžek podpoří Papežská misijní díla.

Zároveň zveme každou postní sobotu od 17h. do kaple v DDKT na modlitbu růžence s úmyslem za opravdové vnitřní obrácení a obnovu našich rodin ve farnosti. Zveme především rodiny, nebojte se přivést děti, forma modlitby je uzpůsobena pro ně.

3. Pobožnost křížové cesty konáme v postní době každý pátek od 17.30 hod. V následujícím týdnu povedou křížovou cestu maminky z farnosti.

Sbírka  minulou neděli činila  4.226,- Kč.  Děkujeme.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, finanční dary a za úklid kostela.

Přeji vám požehnanou neděli.  P. Józef