24.10.2022, autor: Miloslav Marek, kategorie: Ohlášky

TŘICÁTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Ohlášky – neděle 23. října 2022
TŘICÁTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Dnes prožíváme  TŘICÁTOU NEDĚLI V MEZIDOBÍ, DEN MODLITEB ZA MISIE.

V následujícím týdnu je

• v pondělí památka sv. Antonína Marie Klareta, biskupa
  • v úterý slavnost Výročí posvěcení kostela
  • v pátek svátek svatých Šimona a Judy, apoštolů, Den vzniku Československa
  • v sobotu sobotní památka Panny Marie
  • Příští neděle bude 31. neděle v mezidobí.
  1. Dnes o misijní neděli - pořádá Misijní klubko tradiční   Misijní koláč. Dobrovolným příspěvkem        podpoříme Papežská misijní díla.
  2. Na základě dovolení Apoštolské Penitenciárie ze dne 11. 1. 2020 mohou věřící v České republice     získat plnomocné odpustky pro duše v očistci už v týdnu před Vzpomínkou na všechny věrné zemřelé, tedy od 25.10. do 1.11., pokud z vážných důvodů nemohou navštívit hřbitovy v obvyklé době, tedy od 2. do 8. listopadu.
  3. Podmínky pro získání plnomocných odpustků pro duše v očistci jsou následující: v daný den přijmout eucharistii, navštívit hřbitov a zbožně se pomodlit za zemřelé, pomodlit se na úmysl Svatého otce a v okruhu těchto dní vykonat svatou zpověď.
  4. V aktuálním čísle KT (43) najdeme např. články o činnosti české pobočky Papežských misijních     děl, o službě trvalých jáhnů, vzpomínku na Josefa Somra, seznam výherců prázdninové soutěže, přílohu Perspektivy a jiné.
  5. Sbírka minulou neděli činila 7.454,- Kč.  Děkujeme.
  6. Dnešní sbírka bude věnována na misie.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, za úklid kostela a za finanční dary do sbírky a na farní účet.

Přeji vám požehnanou neděli i celý další týden.  P. Józef

Bankovní účet  farnosti číslo 1002191319/0800.  Potvrzení o finančním daru pro daňové účely bude vydáno na požádání.