Hlavní menu:

Bookmark and Share
22.11.2020, autor: P. Józef Szeliga, kategorie: Ohlášky

Ohlášky – neděle 22. listopadu 2020

SLAVNOST JEŽÍŠE KRISTA KRÁLE

Římskokatolická farnost - děkanství u Všech svatých v Litoměřicích
Ohlášky – neděle 22. listopadu 2020
SLAVNOST JEŽÍŠE KRISTA KRÁLE

Dnes prožíváme slavnost Ježíše Krista Krále.

V týdnu si připomeneme:

 • v pondělí památku sv. Klementa I., papeže a mučedníka, také památku sv. Kolumbána, opata
 • v úterý památku sv. Ondřeje Dung Laca, kněze, a druhů, mučedníků
 • ve středu památku sv. Kateřiny Alexandrijské, panny a mučednice
 • v sobotu sobotní památku Panny Marie
 • Příští neděle bude první neděle adventní.
 1. Pořad bohoslužeb v následujícím týdnu je beze změny. Příští neděli 27.11.2020  budou v naší farnosti slouženy mše svaté takto: V 9.00 hod. v kostele Všech svatých, v 9.00 hod. také  v kostele sv. Jakuba, v 15.00 hod. v kostele sv. Mikuláše ve Velkých Žernosekách, v 18.00 hod. v kostele Všech svatých. Od pondělí 23.11.2020 se může bohoslužeb zúčastnit 20 osob.
 2. Po dobu trvání stavu nouze  je každou neděli kostel Všech svatých otevřený od 16.30 hod.  Do začátku večerní mše sv. lze individuálně přistoupit ke svátosti smíření a k přijetí Eucharistie. Ve všední dny pak od 17.30 hod.
 3. Příští neděli při mši svaté v 9 hod. budou požehnány adventní věnce. Přineste je, prosím, před mší sv. k oltáři.
 4. Ve středu 25.11.2020  si připomeneme  všechny, kdo jsou ve světě pronásledovaní pro svoji víru. Vizuálním znakem této iniciativy je červené světlo, které symbolizuje krev trpících pro víru.  Ve středu bude červeně nasvícený kostel Všech svatých. Od 17 hod. mohou lidé u kostela Všech svatých zapálit svíčku, v 17.30 hod. začne  v kostele modlitba růžence, po mši svaté půjde světelný průvod k morovému sloupu na náměstí.
 5. Plnomocné odpustky pro duše zemřelých v očistci lze za obvyklých podmínek získat výjimečně až do konce listopadu 2020 (z důvodu pandemie).
 6. Sbírka minulou neděli činila  2.856,- Kč. Děkujeme.

 

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, květinové dary a za úklid kostela.

Přeji vám požehnanou neděli, hodně síly a trpělivosti.  P. Józef


Římskokatolická farnost - děkanství u Všech Svatých Litoměřice | Tel.: 411 130 326 | E-mail: farnost.litomerice@gmail.com
© Design, redakční systém: Webdesignum 2010 - 2017