22.01.2023, autor: Miloslav Marek, kategorie: Ohlášky

TŘETÍ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Ohlášky – neděle 22. ledna 2023
TŘETÍ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Dnes prožíváme TŘETÍ NEDĚLI V MEZIDOBÍ – NEDĚLI BOŽÍHO SLOVA.
Každoroční slavení "Neděle Božího slova" třetí neděli v mezidobí vyhlásil papež František 30. 9. 2019 na svátek sv. Jeronýma, kdy vydal apoštolský list "Aperuit illis". Tím podtrhl význam Bible nejen jako bohoslužby slova, první část mše svaté, ale její význam v celém našem životě.

V následujícím týdnu je

• v úterý památka sv. Františka Saleského, biskupa a učitele církve
  • ve středu svátek Obrácení svatého Pavla, apoštola
  • ve čtvrtek památka sv. Timoteje a Tita, biskupů
  • v pátek památka sv. Anděly Mericiové, panny
  • v sobotu památka sv. Tomáše Akvinského, kněze a učitele církve
  • Příští neděle bude čtvrtá neděle v mezidobí.
  1. Mnohokrát děkuji vám všem, kdo jste pomohli uklidit vánoční výzdobu i celý kostel. Bůh vám odplať!
  2. Ve středu ukončíme Týden modliteb za jednotu křesťanů.
  3. V pátek 27.1.2023 je Den památky obětí holokaustu a předcházení zločinů proti lidskosti. Vzpomeneme na všechny, kdo byli týráni a zabiti, modleme se, aby lidé dokázali odolávat pokušení zla.
  4. V aktuálním čísle KT najdeme vzpomínku na emeritního papeže Benedikta XVI., článek o významu ticha a ztišení pro osobní růst a jiné. Doporučuji k přečtení zejména přílohu Perspektivy (str.8)
  5. Sbírka minulou neděli činila 5.679,- Kč. Děkujeme. Dnešní sbírka bude věnována ve prospěch biblického apoštolátu.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, za úklid kostela a za finanční dary do sbírky a na farní účet.

Přeji vám požehnanou neděli i celý týden.  P. Józef

Bankovní účet  farnosti číslo 1002191319/0800.  Potvrzení o finančním daru pro daňové účely bude vydáno na požádání.