22.08.2022, autor: Miloslav Marek, kategorie: Ohlášky

JEDENADVACÁTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Ohlášky – neděle 21. srpna 2022
JEDENADVACÁTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Dnes prožíváme  JEDENADVACÁTOU NEDĚLI V MEZIDOBÍ.

V následujícím týdnu je

• v pondělí památka Panny Marie Královny
  • v úterý památka sv. Růženy z Limy, panny
  • ve středu svátek sv. Bartoloměje, apoštola
  • ve čtvrtek památka sv. Benedikta, Jana, Matouše, Izáka a Kristina, mučedníků, také památka sv. Ludvíka, krále, a památka sv. Josefa Kalasanského, kněze
  • v pátek připomínka  ct. Martina Středy, kněze a misionáře
  • v sobotu památka sv. Moniky
  • Příští neděle bude 22. neděle v mezidobí.
  1. Při nedávné opravě střechy kostela Všech svatých byla objevena vzácná freska. Byli jsme zařazeni do nominace na cenu Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro za Objev maleb v kostele Všech svatých. Ceny udělí odborná porota. O další ceně „Památky děkují“ rozhoduje také široká veřejnost prostřednictvím hlasování na webových stránkách NPÚ. Hlasovat můžete do 30. září. Druhou nominaci na tutéž cenu jsme získali za kvalitní restaurování sochařské výzdoby na fasádě kostela sv. Antonína v Milešově.
  2. Ve čtvrtek a v pátek bude večerní mše sv. v kostele sv. Jakuba. V našem kostele Všech svatých se v rámci Litoměřických svátků hudby koná koncert Václava Hudečka.
  3. Slečna Ludmila Landová a pan Dominik Landsinger si chtějí dne 10. září 2022 navzájem udělit svátost manželství. Kdo by věděl o překážkách, které by bránily uzavření platného manželství, je povinen oznámit je na farním úřadě. Prosíme o modlitbu za snoubence.
  4. Prosím rodiče, aby přihlašovali své děti do výuky náboženství. Přihlášky jsou vzadu u kropenky a na webových stránkách farnosti.
  5. V neděli 4. září po mši svaté v 9 hod. bude žehnání školákům, jejich učitelům, školních aktovek a pomůcek.
  6. V sobotu 27.8. 2022 vzpomeneme 33. výročí biskupského svěcení otce biskupa Josefa Koukla.
  7. V aktuálním čísle KT (34) doporučuji k přečtení zprávu o celostátním setkání mládeže v Hradci Králové, články o vzdělávání ve víře, o lidech stojících v naší církvi na okraji, o tom, jak je důležité uchovávat rodinné vzpomínky a jiné.
  8. Sbírka minulou neděli činila 7.217,- Kč. Mnohokrát děkuji.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, za úklid kostela a za finanční dary do sbírky a na farní účet.

Přeji vám požehnanou neděli i celý další prázdninový týden.  P. Józef

Bankovní účet  farnosti číslo 1002191319/0800.  Potvrzení o finančním daru pro daňové účely bude vydáno na požádání.

Ke stažení: Prihlaska-do-nabozenstvi-GDPR-na-rok-2022-23.docx, 17 kB