20.03.2021, autor: Miloslav Marek, kategorie: Ohlášky

Římskokatolická farnost - děkanství u Všech svatých v Litoměřicích,
Ohlášky – neděle 21. března 2021
PÁTÁ NEDĚLE POSTNÍ

Dnes prožíváme pátou neděli postní, zvanou Iudica - podle vstupní antifony "Iudica me Deus" (Zjednej mi právo, Hospodine)

V následujícím týdnu je

- v úterý připomínka sv. Turibia z Mongroveja, biskupa

- ve čtvrtek slavnost Zvěstování Páně

Příští neděle bude neděle Květná (pašijová).

1. V pátek 19.3. 2021 začal zvláštní Rok rodiny a manželství, který vyhlásil papež František.
  2. Od soboty 27.3. do 9.4. 2021 se v naší republice koná sčítání lidu. Čeští a moravští biskupové vyzývají věřící, aby se přihlásili ke katolické církvi, přestože se jedná o údaj nepovinný (kolonka B10).
  3. V pondělí ve 12 hod. se rozezní kostelní zvony na připomínku obětí pandemie v naší republice. Církev se připojí k iniciativě "Minuta ticha" vyzváněním a modlitbou za zemřelé na Covid 19.
  4. Z důvodu karantény se až do Zeleného čtvrtku nekonají žádné bohoslužby v katedrále sv. Štěpána. Mše svaté se přesouvají v obvyklých časech do děkanského kostela Všech svatých. Nedělní mše svatá v 10.00 hodin bude sloužena v kostele sv. Jakuba.
  5. V pátek 26.3. od 17.30 hod. povede pobožnost křížové cesty mládež.
  6. V aktuálním čísle Katolického týdeníku (12) doporučuji k přečtení zejména články o odkazu sv. Josefa pro roli otců rodin, o nadcházejícím sčítání lidu, také o nebezpečném vlivu náboženského fanatismu.
  7. Sbírka minulou neděli činila 5.230,- Kč. Mnohokrát děkuji.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, finanční dary do sbírky a na farní účet.

Přeji vám požehnanou neděli. P. Józef

Bankovní účet farnosti číslo 1002191319/0800. Potvrzení o finančním daru pro daňové účely bude vydáno na požádání.