02.04.2023, autor: Miloslav Marek, kategorie: Ohlášky

KVĚTNÁ NEDĚLE

Ohlášky – neděle 2. dubna 2023
KVĚTNÁ NEDĚLE

Dnes prožíváme KVĚTNOU - PAŠIJOVOU NEDĚLI.

Začíná Svatý týden.

• Zelený čtvrtek - večerní mše sv. na památku Večeře Páně, začíná Velikonoční triduum.
  • Velký pátek – den přísného postu
  • Bílá sobota
  • Příští neděli bude slavnost Zmrtvýchvstání Páně – Boží hod velikonoční.
  1. Od čtvrtka je změna v pořadu bohoslužeb, rozpis najdete na plakátku a na webových stránkách farnosti. Bohoslužby od Zeleného čtvrtku až do Bílé soboty budou společné s dómskou farností v katedrále sv. Štěpána.
  2. O slavnosti Zmrtvýchvstání Páně bude při mši sv. v 9 hod. žehnání pokrmů.
  3. Od 10 hod. na Velký pátek bude o Velikonocích náš kostel otevřený pro veřejnost. Je třeba zajistit služby. Prosím, zapisujte se na ně do archů vzadu u kropenky.
  4. V pondělí 10.4. bude mše sv. v 9 hod. vysílaná Radiem Proglas.
  5. Články v aktuálním čísle KT (13) věnují pozornost opravám pařížské katedrály Notre Dame, statečnosti novodobých svědků víry, charakteru a významu Květné neděle, rozhovoru s výtvarnicí Hanou Jakrlovou, autorkou skleněné křížové cesty v Brně – Lesné aj.
  6. Sbírka minulou neděli činila 6.905,- Kč. Děkujeme.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, za úklid kostela a za finanční dary do sbírky a na farní účet.

Přeji vám požehnanou neděli i celý svatý týden.

P. Józef

Bankovní účet farnosti číslo 1002191319/0800. Potvrzení o finančním daru pro daňové účely bude vydáno

na požádání.