17.07.2022, autor: Miloslav Marek, kategorie: Ohlášky

ŠESTNÁCTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Ohlášky – neděle 17. července 2022
ŠESTNÁCTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Dnes prožíváme  ŠESTNÁCTOU NEDĚLI V MEZIDOBÍ.

V následujícím týdnu je

• v pondělí připomínka sv. Emiliána, mučedníka
  • v úterý připomínka sv. Makríny, panny
  • ve středu památka sv. Apolináře, biskupa a mučedníka
  • ve čtvrtek památka sv. Vavřince z Brindisi, kněze a učitele církve
  • v pátek svátek sv. Marie Magdalény, učednice Páně
  • v sobotu svátek sv. Brigity, řeholnice, patronky Evropy
  • Příští neděle bude 17. neděle v mezidobí.

1. Kostely Všech svatých a sv. Jakuba jsou po dobu prázdnin krom pondělí otevřeny pro       veřejnost. Průvodcovskou službu zajišťují studenti litoměřického gymnázia.
  2. Příští neděli po dopolední mši svaté bude před kostelem žehnání dopravních prostředků. Na       pondělí 25.7. připadá kromě svátku sv. Jakuba také památka sv. Kryštofa, patrona řidičů.
  3. V aktuálním čísle KT (29) najdeme zprávu o průběhu slavnosti sv. Cyrila a Metoděje na       Velehradě,  Katolické charismatické konference v Brně, také svědectví účastníků 10. Světového setkání rodin v Římě. Dvoustrana je věnována 200. výročí narození augustiniánského kněze Gregora Mendela, tradičně je velmi zajímavá celá příloha Perspektivy.
  4. Sbírka minulou neděli činila 5.868,- Kč. Mnohokrát děkuji.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, za úklid kostela a za finanční dary do sbírky a na farní účet.

Přeji vám požehnanou neděli i celý další týden.  P. Józef

Bankovní účet  farnosti číslo 1002191319/0800.  Potvrzení o finančním daru pro daňové účely bude vydáno na požádání.