12.05.2024, autor: Miloslav Marek, kategorie: Ohlášky

SEDMÁ NEDĚLE VELIKONOČNÍ

Ohlášky neděle 12. května 2024
SEDMÁ NEDĚLE VELIKONOČNÍ

Dnes prožíváme SEDMOU NEDĚLI VELIKONOČNÍ, DEN MATEK.

V následujícím týdnu budeme prožívat

• v pondělí památku Panny Marie Fatimské
  • v úterý svátek sv. Matěje, apoštola
  • ve čtvrtek svátek sv. Jana Nepomuckého, kněze a mučedníka, hlavního patrona Čech
  • v sobotu památku sv. Jana I., papeže a mučedníka
  • Příští neděli bude slavnost Seslání Ducha svatého.
  1. Od 1. do 17. května máme možnost se různým způsobem účastnit benefičního běhu pro hospic. V sobotu 18. května se uskuteční jubilejní ročník hromadného běhu. Startovným podpoříme Hospic sv. Štěpána. Podrobnosti a přihlášky najdete na webu www.behyprohospice.cz.
  2. Teď po mši sv. jste všichni zváni na faru na „farní kafe“.
  3. Aktuální číslo KT (19) informuje např. o kněžské synodě v Římě, o slavnostním otevření opravené baziliky v Jablonném. Věnuje pozornost mariánské květomluvě, roli vojenských kaplanů, významu otců při výchově dětí v rodině. Doporučuji k přečtení také velice zajímavé příspěvky v příloze Perspektivy.
  4. Sbírka minulou neděli činila 6.076,- Kč. Byla věnována na pomoc pronásledovaným křesťanům. Děkujeme.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, za úklid kostela a za finanční dary do sbírky a na farní účet.

Přeji vám požehnané dny závěru velikonoční doby. P. Józef