13.03.2023, autor: Miloslav Marek, kategorie: Ohlášky

TŘETÍ NEDĚLE POSTNÍ

Ohlášky – neděle 12. března 2023
TŘETÍ NEDĚLE POSTNÍ

Dnes prožíváme TŘETÍ NEDĚLI POSTNÍ, OCULI - podle vstupní antifony “Oculi mei semper ad Dominum” - Mé oči stále vyhlížejí Pána.

V následujícím týdnu je

• v pondělí výroční den zvolení papeže Františka
  • v úterý připomínka sv. Matyldy, královny
  • ve středu připomínka sv. Longina, vojáka
  • v pátek připomínka sv. Patrika, biskupa
  • Příští neděle bude čtvrtá neděle postní.
  1. V pátek 17.3. v 17 hod. začíná iniciativa papeže Františka Den pro Pána. Bude třeba zajistit služby v našem kostele, jejich rozpis je na stojánku pod kůrem. Služba se bude modlit před vystavenou Nejsvětější svátostí.
  2. V sobotu ve 12 hod. bude v našem kostele pohřeb pana MUDr. Pavla Svobody.
  3. Zvu vás na postní duchovní obnovu. V sobotu 18.3. od 14 hod. bude v DDKT přednášet P. Pavel Andrš.
  4. V neděli 19.3. 2023 pořádá Misijní klubko dětí tradiční Postní koláč. Po mši sv. se budou prodávat napečené dobroty, které mohou přinést také farníci, ochotní se zapojit.
  5. V neděli 19. 3.2023 bude při mši svaté v 9 hod. udělována svátost pomazání nemocných.
  6. Články v aktuálním čísle KT (10) věnují pozornost deseti letům papeže Františka, mýtům a faktům o pomoci Ukrajině. Zajímavý je rozhovor se sochařem a scénografem Stanislavem Kolíbalem a celá příloha Perspektivy.
  7. Sbírka minulou neděli činila 7.716,- Kč. Děkujeme.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, za úklid kostela a za finanční dary do sbírky a na farní účet.

Přeji vám požehnanou neděli i celý týden.  P. Józef

Bankovní účet  farnosti číslo 1002191319/0800.  Potvrzení o finančním daru pro daňové účely bude vydáno na požádání.