Hlavní menu:

Bookmark and Share
01.11.2020, autor: P. Józef Szeliga, kategorie: Ohlášky

Ohlášky – neděle 1. listopadu 2020

SLAVNOST VŠECH SVATÝCH

Římskokatolická farnost - děkanství u Všech svatých v Litoměřicích
Ohlášky – neděle 1. listopadu 2020
SLAVNOST VŠECH SVATÝCH

Dnes prožíváme poutní slavnost Všech svatých.

V týdnu si připomeneme:

 • v pondělí Vzpomínku na všechny věrné zemřelé
 • v úterý památku sv. Martina de Porres, řeholníka
 • ve středu památku sv. Karla Boromejského, biskupa
 • v pátek první pátek v měsíci
 • v sobotu sobotní památku Panny Marie
 • Příští neděle bude 32. v liturgickém mezidobí.

 

 1. Poutní mši sv. v neděli 1.11.2020 od 9 hod. celebruje otec biskup Jan. Její přenos lze sledovat na webových stránkách farnosti nebo na Facebooku.
 2. Pořad bohoslužeb v následujícím týdnu bude beze změny. Příští neděli 8.11. 2020  budou v naší farnosti slouženy mše svaté takto: V 9 hod. v kostele Všech svatých, v 9 hod. také  v kostele sv. Jakuba, v 15 hod. v kostele sv. Mikuláše ve Velkých Žernosekách, v 18 hod. v kostele Všech svatých. Můžete využít také mši svatou s nedělní platností v sobotu v 18 hod. v kostele sv. Vojtěcha.
 3. V pondělí 2.11. 2020 v 15 hod. na litoměřickém hřbitově u hlavního kříže povede otec biskup Jan krátkou modlitební pobožnost. Po ní bude možné přijmout Eucharistii. Prosíme účastníky, aby nezapomněli roušky a dodrželi potřebné rozestupy.  (Je využito možnosti shromáždit se ve vnějším prostoru do počtu 100 osob.)
 4. Po dobu trvání stavu nouze  bude každou neděli kostel Všech svatých otevřený od 16.30 hod.  Do začátku večerní mše sv. lze individuálně přistoupit ke svátosti smíření a k přijetí Eucharistie. Ve všední dny pak od 17.30 hod.
 5. Doporučujeme sledovat přenosy bohoslužeb na TV NOE, v Radiu Proglas, na webových stránkách www.mseonline.cz. Těm, kteří tuto možnost nemají, uděluje otec biskup dispens od účasti na nedělních bohoslužbách.
 6. Plnomocné odpustky pro duše zemřelých v očistci lze za obvyklých podmínek získat         výjimečně až do konce listopadu 2020 (z důvodu pandemie).
 7. Sbírka minulou neděli činila  664,- Kč. Děkujeme.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, květinové dary a za úklid kostela. Přeji vám požehnanou neděli, hodně síly a trpělivosti do všedních dnů.  P. Józef


Římskokatolická farnost - děkanství u Všech Svatých Litoměřice | Tel.: 411 130 326 | E-mail: farnost.litomerice@gmail.com
© Design, redakční systém: Webdesignum 2010 - 2017