Hlavní menu:

Bookmark and Share
08.06.2024, autor: Mirek Zimmer, kategorie: Stalo se

Noc kostelů 2024

Návštěvníci zavítat např. do biskupské katedrály sv. Štěpána, kostela sv. Vojtěcha, sv. Ludmily, sv. Jakuba a samozřejmě i do "městského", tedy do našeho děkanského a farního kostela Všech svatých kousek od Mírového náměstí v centru Litoměřic. Několika řádky a fotografiemi se vracíme k večernímu programu, ve které si mohli zájemci vyslechnout povídání o varhanách spojeném s ukázkami improvizace (Michaela Fišerová, ZUŠ Litoměřice), pokochat se "Novosvětskou" Antonína Dvořáka (zpěv Jana Červinková, varhany M.Fišerová a H.v.Vegchel, violoncello J.v.Vegchel) a v závěru pak působivou produkcí duchovní hudby v podání místních pěveckých sborů Puellae Cantantes, Syrinx, Singing Friends a Apendix. Tečkou za Nocí kostelů ve farním kostele byla adorace s modlitbou za všechny, kteří navštívili svatostánky. Požehnal jí o.Józef Szeliga.

08.06.2024 10:00

Noc kostelů 2024

Noc kostelů 2024

autor: Mirek Zimmer

 

Římskokatolická farnost - děkanství u Všech Svatých Litoměřice | Tel.: 411 130 326 | E-mail: farnost.litomerice@gmail.com
© Design, redakční systém: Webdesignum 2010 - 2017