29.05.2021, autor: Marie Mazancová, kategorie: Stalo se

Noc kostelů 2021

kostel svaté Ludmily, Litoměřice

Také letos byl velký zájem veřejnosti o Noc kostelů. V kostele svaté Ludmily bylo za dodržení veškerých nařízených opatření celkem 420 návštěvníků. Začali jsme hudební sekcí. Souběžně probíhala i výtvarná dílnička, kde si mohli děti vyrobit šperk svaté Ludmily nebo se účastnit soutěže o svaté Ludmile.

Již tradičně nám zahrál pan Štembera na dudy a v druhé polovině večera jsme se více posunuli do modlitby, zejména modlitby chval. Celý večer jsme zakončili modlitbou breviáře.

Všem zúčastněným i návštěvníkům a hlavně  účinkujícím velký dik za jejich nasazení a nezištnost. Pro zájemce byla za podpory knihkupectví jonáš venku před kostelem připravená prezentace a možnost nákupu mešních vín a výrobků sester trapistek. I toto se setkalo s velkým zájmem.