17.11.2013, autor: Jana Michálková, kategorie: Stalo se

Liběšice navštívily sestry svatého Kříže

Liběšice u Litoměřic navštívily ve čtvrtek 14. listopadu 2013 řádové sestry Kongregace Milosrdných sester svatého Kříže. Ty zde v letech 1959 až 1971 v těžkých podmínkách pracovaly v domově důchodců (nyní Domov na zámku, dříve Ústav sociální péče Liběšice). Poslední z nich žijící, téměř osmdesátiletá Růžena Grombířová, zavítala do Liběšic spolu s dalšími dvěma sestrami, s nimiž dnes působí v Kroměříži, v provinčním domě této kongregace.

Řeholnice během dne besedovaly s žáky zdejší základní školy, prohlédly si Domov na zámku, kde je poskytována sociální péče osobám se zdravotním a mentálním postižením, navštívily obecní úřad a nakonec se účastnily mše svaté ve zdejším kostele Nanebevzetí Panny Marie, kterou sloužil děkan Římskokatolické farnosti – děkanství u Všech Svatých v Litoměřicích Józef Szeliga. Po celou dobu návštěvy se jim věnovala starostka obce Alena Knobová a Jaroslav Pulda, místní kostelník a varhaník, který toto pozvání zprostředkoval.

Více si přečtete v 10. čísle diecézního časopisu Zdislava (10/2013).

Text: Jana Michálková, Biskupství litoměřické

Foto: Karel Pech