19.04.2011, autor: Marie Koscelníková, kategorie: Stalo se

Květná (pašijová) neděle 17. dubna 2011

Obřad svěcení ratolestí s průvodem
Květná (pašijová) neděle 17. dubna 2011

Ratolesti (větvičky vrby jívy - kočičky) požehnal R.D. Józef Szeliga o Květné neděli u bočního vchodu kostela Všech svatých. Poté se s průvodem asistence a věřících odebral do kostela ke slavení mše svaté.

Obřad svěcení ratolestí s průvodem má připomínat triumfální vjezd Ježíše Krista do Jeruzaléma několik dní před umučením, kde byl vítán zástupy lidí s palmovými větvemi v rukou.

Při mši svaté byly čteny Pašije - texty evangelia, které popisují zatčení, odsouzení a umučení Ježíše Krista.

Květnou nedělí začíná svatý nebo také pašijový týden, který je jedním z nejvýznamnějších období křesťanského církevního roku.

19.04.2011 15:00

Květná neděle