Hlavní menu:

Bookmark and Share
11.12.2017, autor: Z. Legnerová , kategorie: Stalo se

Do boje s růžencem

2.12 - Adventní duchovní obnova - jaká byla

Zahájení cyklu duchovní obnovy

 

Dne 2.12. 2017  byl ve farnosti Všech svatých zahájen pětidílný cyklus duchovní obnovy nazvaný "Je modlení umění?"   První  z  cyklu přednášek byla na téma „Do boje s růžencem“.  Přednášel P. Štěpán Smolen z Mladé Boleslavi.  Sobotní odpoledne v kapli  Nejsvětějšího Srdce Ježíšova v DDKT zahájilo šedesát účastníků příhodně modlitbou růžence. Přednáška P. Štěpána byla velmi poutavá,  pojata i humorně a tím byla všem zúčastěným bližší, srozumitelnější. Účastníci si vyžádali prodloužení přednášky a otec Štěpán rád vyhověl.  Byl vstřícný k prosbě o podepsání jeho knih, které na místě nabízelo knihkupectví Jonáš. Obětavé a šikovné farnice připravily pohoštění. Po občerstvení tělesném následovalo  další občerstvení duchovní. Nastal čas adorace. Vrcholem celého odpoledne byla  mše svatá, při ní byl požehnán adventní věnec a zapálena první svíčka.

V průběhu odpoledne se nabízela možnost svátosti smíření, kterou využila velká část účastníků. Bohu díky za tuto možnost.

Na duchovní obnovu přijelo asi  pětadvacet lidí ze širšího okolí  - z České Kamenice, Děčína, Prahy, Mladé Boleslavi, Staré Boleslavi, Mělníka…

Nečekali jsme tak veliký zájem, proto příště prostor kaple zvětšíme.

Druhý díl duchovní obnovy  bude, dá-li Bůh, v první lednovou sobotu - 6.1. 2018 od 14 hod. v DDKT.

Povede ji P. Vojtěch Suchý SJ.   Přijměte, prosím, pozvání .....

 

Ke stažení: litomerice_smolen_final_A2.pdf, 2 MB

 

Římskokatolická farnost - děkanství u Všech Svatých Litoměřice | Tel.: 411 130 326 | E-mail: farnost.litomerice@gmail.com
© Design, redakční systém: Webdesignum 2010 - 2017