Hlavní menu:

Bookmark and Share
12.10.2014, autor: Jana Olivová, kategorie: Stalo se

Diecézní setkání Misijních klubek

Jaké byloDne 4. 10. 2014 proběhlo v Diecézním domě kardinála Trochty v Litoměřicích setkání Misijních klubek celé litoměřické diecéze. Zúčastnilo se pět klubek - z Ústí nad Labem, Semil, Frýdlantu v Čechách, Liběšic u Žatce a Litoměřic. Celkem se sešlo okolo šedesáti dětí a dospělých zapálených pro misijní dílo církve.
Začalo se přednáškou diecézního ředitele Papežských misijních děl Ľuboše Fronka. Zajímavě promluvil o životě v africké Ugandě. Poté mezi nás zavítal o. biskup Jan Baxant a jednotlivá klubka se mu představila zajímavým programem - např. divadlem, scénkou s misijní tématikou nebo prezentací fotografií z činnosti dětí.
Po obědě si děti zasoutěžily a setkání vyvrcholilo mší sv. s otcem biskupem za doprovodu ústecké scholy. Poutavé kázání pana biskupa zaujalo i nejmladší misionáře.
Toto setkání bylo velmi vydařené a podnětné, všichni jsme si odnášeli spoustu povzbuzení a inspirací pro další misijní snažení.

 

Římskokatolická farnost - děkanství u Všech Svatých Litoměřice | Tel.: 411 130 326 | E-mail: farnost.litomerice@gmail.com
© Design, redakční systém: Webdesignum 2010 - 2017