Hlavní menu:

Bookmark and Share
08.10.2022, autor: Mirek Zimmer, kategorie: Stalo se

Češi s Italy rozezpívali děkanský kostel

O pohlazení na duši se postaraly místní komorní sbory Cantica Bohemica (ved. Dominika Valešková), Syrinx (ved. Roman Pallas) a špičkový italský mužský sbor Claudio Monteverdi z Rudy, oblast Udine. Tomuto sboru „velí“ žena – Mira Fabjan. Zněly především skladby duchovní, ale i lidové a spirituály. Slova chvály měl pro aktéry bývalý sbormistr a zakladatel Cantiky prof. Vladimír Frühauf, který v roce 1995 stál u zrodu festivalu a který se na litoměřickém koncertu potkal s řadou přátel, např. s bývalým prezidentem italského sboru Francescem Pacorinim.

„Naše sbory znám, jsou výborné. Ale Italové byli opravdu perfektní. Poznal jsem je už v roce 2005, kdy jsme byli s Cantikou na festivalu v Itálii. Teď jsem si ověřil, že sbor je na opravdu špičkové úrovni. Náročný repertoár, předvedený dokonale a s ohromující jistotou! Je to i zásluha současné dirigentky Miry."

„Cantica se akce ujala v roce 2000, postupem času se festival stal mezinárodní, představilo se na něm celkem 27 českých a 16 zahraničních sborů,“ uvedly sbormistryně Cantiky Dominika Valešková a členka sboru Martina Čechová. Den předtím se dva ze sborů - Cantica a Monteverdi pochlubily svým uměním v sále Vodního hradu v Budyni nad Ohří. Litoměřický večer ve zcela zaplněném děkanském kostele měl působivý závěr - všechny tři sbory spojily své síly ve skladbě Antona Brucknera „Graduale - Locus iste“.

O pohlazení na duši se postaraly místní komorní sbory Cantica Bohemica (ved. Dominika Valešková), Syrinx (ved. Roman Pallas) a špičkový italský mužský sbor Claudio Monteverdi z Rudy, oblast Udine. Tomuto sboru „velí“ žena – Mira Fabjan. Zněly především skladby duchovní, ale i lidové a spirituály. Slova chvály měl pro aktéry bývalý sbormistr a zakladatel Cantiky prof. Vladimír Frühauf, který v roce 1995 stál u zrodu festivalu a který se na litoměřickém koncertu potkal s řadou přátel, např. s bývalým prezidentem italského sboru Francescem Pacorinim.
„Naše sbory znám, jsou výborné. Ale Italové byli opravdu perfektní. Poznal jsem je už v roce 2005, kdy jsme byli s Cantikou na festivalu v Itálii. Teď jsem si ověřil, že sbor je na opravdu špičkové úrovni. Náročný repertoár, předvedený dokonale a s ohromující jistotou! Je to i zásluha současné dirigentky Miry."
„Cantica se akce ujala v roce 2000, postupem času se festival stal mezinárodní, představilo se na něm celkem 27 českých a 16 zahraničních sborů,“ uvedly sbormistryně Cantiky Dominika Valešková a členka sboru Martina Čechová. Den předtím se dva ze sborů - Cantica a Monteverdi pochlubily svým uměním v sále Vodního hradu v Budyni nad Ohří. Litoměřický večer ve zcela zaplněném děkanském kostele měl působivý závěr - všechny tři sbory spojily své síly ve skladbě Antona Brucknera „Graduale - Locus iste“.

 

 

 

Římskokatolická farnost - děkanství u Všech Svatých Litoměřice | Tel.: 411 130 326 | E-mail: farnost.litomerice@gmail.com
© Design, redakční systém: Webdesignum 2010 - 2017