Hlavní menu:

Bookmark and Share
02.04.2012, autor: Václav Novák, kategorie: Duchovní

Bůh dokončí každé dobré dílo, které začal

Květná neděle - homilie P. Szeligy

Květnou nedělí vstupujeme do toho, čemu se říká Svatý týden. Můžeme říct, že to je takové závěrečné dějství celého toho dramatu, které Bůh připravoval několik tisíc let dopředu na záchranu člověka.

Pašije, evangelium o umučení Pana Ježíše, nám připomínají mnoho myšlenek, ale dnes bych chtěl zdůraznit jednu, a sice, že Bůh dokončí každé dobré dílo, které začal. To je něco, o čem i my máme přemýšlet: Abychom ve svém životě dokončili to dobré, co začneme. Ježíš je ten, který celou dobu svého působení, celou dobu svého života ukazoval nové cesty. Před Ježíšem si téměř všichni říkali: „Důležité je mít úspěch, důležité je zvítězit. K úspěchu a vítězství se jde tak, že ty druhé přemůžu, že je nějakým způsobem překonám, pokořím, podmaním si je.“ Ježíš celou dobu ukazoval jiné cesty.

Můžeme říci, že tady tímto svým postojem Ježíš pořád překvapoval a nejvíc překvapil v tom okamžiku, kdy si zvolil cestu utrpení, cestu kříže. Je to cesta, která vede k vítězství, je to cesta, která vede k úspěchu. Ne třeba před tímto světem, ale před Bohem. Vstupme do toho Svatého týdne s tou myšlenkou: „Pane, chci následovat Tebe, i když jdeš po cestách, kterým třeba dobře nerozumím. Chci Tě následovat i tenkrát, když vím, že to bude nadlouho. Ale věřím, že Ty mi dáš sílu, abych všechno dobré, co ve svém životě začnu, s Tvou pomocí také dokončil.“

01.04.2012 20:00

Květná neděle 2012

Květná neděle 2012
Děkanský kostel v Litoměřicích

Na Květnou neděli 1. dubna mezi nás zavítal vzácný host z Ugandy, otec Paul Mutume. Konceleboval při farní mši sv. s P. Szeligou.

 

Římskokatolická farnost - děkanství u Všech Svatých Litoměřice | Tel.: 411 130 326 | E-mail: farnost.litomerice@gmail.com
© Design, redakční systém: Webdesignum 2010 - 2017