Hlavní menu:

Bookmark and Share
17.06.2022, autor: Mirek Zimmer, kategorie: Stalo se

30 let kněžské služby P. Józefa Szeligy

Od vysvěcení P.Józefa Szeligy uplynuly 11.června tři desítky let. Litoměřický děkan během bohoslužby krátce zavzpomínal na své tehdejší rozhodnutí stát se služebníkem Kristovým. Bylo to po maturitě na střední škole, s kamarádem uvažovali, na jakou vysokou školu jít dál. Navštívili techniku, ale Józef cítil, že by to nebylo ono... Pak se setkali s jejich katechetou a tam padla otázka, zda by nechtěl studovat teologii. Byl to zvláštní okamžik a on měl náhle jasno. A stejně to vnímá i po třiceti letech.

Po mši sv. pozval pan děkan všechny přítomné na malou oslavu své kněžské služby. K příjemnému setkání na dvorku fary patřily samozřejmě květiny a dárky oslavenci...

Milý otče Józefe, děkujeme za Vaši oddanou službu, obětavost, laskavost a trpělivost, přejeme do dalších let pevné zdraví a vyprošujeme Boží požehnání!

Od vysvěcení P.Józefa Szeligy uplynuly 11.června tři desítky let. Litoměřický děkan během bohoslužby krátce zavzpomínal na své tehdejší rozhodnutí stát se služebníkem Kristovým. Bylo to po maturitě na střední škole, s kamarádem uvažovali, na jakou vysokou školu jít dál. Navštívili techniku, ale Józef cítil, že by to nebylo ono...Pak se setkali s jejich katechetou a tam padla otázka, zda by nechtěl studovat teologii. Byl to zvláštní okamžik a on měl náhle jasno. A stejně to vnímá i po třiceti letech.
Po mši sv. pozval pan děkan všechny přítomné na malou oslavu své kněžské služby. K příjemnému setkání na dvorku fary patřily samozřejmě květiny a dárky oslavenci...
Milý otče Józefe, děkujeme za Vaši oddanou službu, obětavost, laskavost a trpělivost, přejeme do dalších let pevné zdraví a vyprošujeme Boží pože
 

Římskokatolická farnost - děkanství u Všech Svatých Litoměřice | Tel.: 411 130 326 | E-mail: farnost.litomerice@gmail.com
© Design, redakční systém: Webdesignum 2010 - 2017