08.11.2020, autor: P. Józef Szeliga, kategorie: Ohlášky

TŘICÁTÁ DRUHÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Ohlášky – neděle 8. listopadu 2020
TŘICÁTÁ DRUHÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Dnes prožíváme 32. neděli v liturgickém mezidobí.

V týdnu si připomeneme:

• v pondělí svátek Posvěcení lateránské baziliky
  • v úterý památku sv. Lva Velikého, papeže
  • ve středu památku sv. Martina, biskupa
  • ve čtvrtek památku sv. Josafata, biskupa a mučedníka
  • v pátek památku sv. Anežky České, panny
  • v sobotu sobotní památku Panny Marie
  • Příští neděle bude 33. v liturgickém mezidobí.
  1. Pořad bohoslužeb v následujícím týdnu bude beze změny. Příští neděli 15.11. 2020  budou v naší farnosti slouženy mše svaté takto: V 9 hod. v kostele Všech svatých, v 9 hod. také  v kostele sv. Jakuba, v 15 hod. v kostele sv. Vojtěcha v Počaplech, v 18 hod. v kostele Všech svatých. Můžete využít také mši svatou s nedělní platností v sobotu v 18 hod. v kostele sv. Vojtěcha.
  2. Po dobu trvání stavu nouze  bude každou neděli kostel Všech svatých otevřený od 16.30 hod.  Do začátku večerní mše sv. lze individuálně přistoupit ke svátosti smíření a k přijetí Eucharistie. Ve všední dny pak od 17.30 hod.
  3. Doporučujeme sledovat přenosy bohoslužeb. Těm, kteří tuto možnost nemají, uděluje otec        biskup dispens od účasti na nedělních bohoslužbách.
  4. Plnomocné odpustky pro duše zemřelých v očistci lze za obvyklých podmínek získat výjimečně až do konce listopadu 2020 (z důvodu pandemie).
  5. Naši biskupové v souvislosti s teroristickými a vandalskými útoky na kostely doporučují          věřícím, aby věnovali zvýšenou pozornost chování lidí ve svém okolí, případně odloženým    zavazadlům, balíkům a větším předmětům. V případě podezření  se nemáme ostýchat   upozornit Policii ČR na tel.č. 158.

Sbírka minulou neděli činila  614,- Kč. Děkujeme.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, květinové dary a za úklid kostela.
Přeji vám požehnanou neděli, hodně síly a trpělivosti do všedních dnů.  P. Józef