10.12.2019, autor: P. Józef Szeliga, kategorie: Ohlášky

Ohlášky - neděle 8.12. 2019

Druhá neděle adventní

Ohlášky – neděle 8.12. 2019 – Druhá neděle adventní

Dnes prožíváme druhou adventní neděli.

V tomto týdnu budeme prožívat:

• v pondělí slavnost Panny Marie, počaté bez poskvrny prvotního hříchu
  • ve středu památku sv. Damasa I., papeže
  • ve čtvrtek památku Panny Marie Guadalupské
  • v pátek památku sv. Lucie, panny a mučednice
  • v sobotu památku sv. Jana od Kříže, kněze a učitele církve
  • Příští neděle bude třetí neděle adventní.
  1. Dnes v 16 hod. bude v kostele sv. Jakuba sloužena latinská mše sv.
  2. Dnes po mši svaté budeme volit členy nové farní rady. Právo volit má každý katolík starší 15 let, příslušející do farnosti. Volební lístky vám budou rozdány. Zakroužkovat můžete max. pět jmen, lístek pak vložíte do urny.
  3. Rorátní mše svaté jsou slouženy v kostele sv. Jakuba ve dnech 10.,12. a 17.12.2019 vždy od 6.30 hod. Plakátek je na nástěnce a na webových stránkách.
  1. Misijní klubko dětí plánuje na příští neděli adventní „Misijní jarmark“. Uvítají také příspěvky farníků - výrobky s adventní a vánoční tematikou. Akce podpoří projekty Papežského misijního díla.
  2. V sobotu 21.12. 2019 (sobota před 4. adventní nedělí) budeme stavět v kostele Všech svatých vánoční stromky, zdobit kostel a stavět betlém. Prosím ochotné farníky o pomoc.

Sbírka minulou neděli činila  4.368,- Kč.  Děkujeme.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, finanční a květinové dary a za úklid kostela.

Přeji vám požehnanou neděli. P. Józef