04.12.2023, autor: Miloslav Marek, kategorie: Ohlášky

PRVNÍ NEDĚLE ADVENTNÍ

Ohlášky neděle 3. prosince 2023
PRVNÍ NEDĚLE ADVENTNÍ

Dnes prožíváme PRVNÍ ADVENTNÍ NEDĚLI. Začíná nový liturgický rok, cyklus B.

V  následujícím týdnu bude

• v pondělí památka sv. Jana Damašského, kněze a učitele církve, také památka sv. Barbory, panny a mučednice
  • ve středu památka sv. Mikuláše, biskupa
  • ve čtvrtek památka sv. Ambrože, biskupa a učitele církve
  • v pátek slavnost Panny Marie, počaté bez poskvrny prvotního hříchu
  • v sobotu památka sv. Jana Didaka Cuauhtlatoatzina (jazyk nahuati, vyslov kuautlatvacina)
  • Příští neděle bude druhá neděle adventní.

1. Jako v minulých letech i letos budeme mít náš kostel otevřený pro veřejnost. V adventní době v neděli, v době vánoční i během dalších dnů. Prosím vás o zajištění služeb. Rozpis je         připravený vzadu u kropenky.
  2. V adventu bude v našem kostele každou středu od 6 hod. sloužena rorátní mše svatá.
  3. V úterý 5.12. v 16 hod. zveme do kostela Všech svatých na setkání se svatým Mikulášem.
  4. Kostel Všech svatých budeme na Vánoce připravovat v sobotu 16. prosince od 9 hodin. Prosím, přijďte pomoci při výzdobě.
  5. V sobotu 16. prosince od 14 hod. bude v DDKT adventní biblické setkání.

Sbírka minulou neděli činila  5.110,- Kč. Děkujeme.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, za úklid kostela a za finanční dary do sbírky a na farní účet.

Přeji vám požehnanou neděli.  P. Józef