03.03.2024, autor: Miloslav Marek, kategorie: Ohlášky

TŘETÍ NEDĚLE POSTNÍ

Ohlášky neděle 3. března 2024

TŘETÍ NEDĚLE POSTNÍ

Dnes prožíváme třetí neděli postní, zvanou Oculi - podle vstupní antifony “Oculi mei semper ad Dominum” - Mé oči stále vyhlížejí Pána.

V  následujícím týdnu bude

• v pondělí připomínka sv. Kazimíra, polského knížete, bratra českého krále Vladislava Jagelonského
  • ve čtvrtek připomínka sv. Felicity a Perpetuy, mučednic
  • v pátek připomínka sv. Jana z Boha, řeholníka
  • v sobotu připomínka sv. Františky Římské, řeholnice
  • Příští neděle bude čtvrtá neděle postní.
  1. Křížovou cestu v pátek 8. března povedou otcové rodin.
  2. Příští neděli postní 10. března se tradičně uskuteční tzv. Postní koláč. Bude nabízen po mši sv. v děkanském kostele a také v katedrále. Výtěžek akce podpoří Papežská misijní díla.
  3. Postní duchovní obnovu na téma Vyznání víry povede v sobotu 16. března 2024 od 14 hod. v DDKT P. Jiří Voleský.
  4. Spolek Matěj zve děti ve věku 5-8 let na letní křesťanský tábor s tématem Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Uskuteční se od 27.7. do 3.8. 2024 v Lindavě u Cvikova. Další údaje jsou na plakátku.
  5. Sbírka minulou neděli činila 6.618,- Kč. Děkujeme. Byla věnována na Svatopetrský haléř.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, za úklid kostela a za finanční dary do sbírky a na farní účet.

Přeji vám požehnanou neděli.  P. Józef